Дебати у справі про держзраду Януковича перенесли

Понеділок, 30 липня 2018, 10:18

Оболонський райсуд Києва переніс судові дебати у справі про державну зраду Віктора Януковича у зв’язку з тим, що не прийшли захисники обвинуваченого.

Про це на засіданні 30 липня повідомив головуючий суддя Владислав Дев'ятко.

"У судове засідання з'явилася сторона обвинувачення, сторона захисту у судові дебати не прибула", - сказав суддя, додавши, що таким чином адвокати Януковича "зірвали судові дебати".

Дев'ятко відзначив, що 30 липня захист екс-президента подав до суду клопотання "про нібито поважність причин неявки та відкладення судового засідання".

"У цій заяві захисники повідомляють, що вони не прибудуть на судові дебати, оскільки перебувають у Верховному суді, де розглядають їхнє питання про зміну підсудності даної справи", - сказав суддя.

Він нагадав, що це вже третя спроба адвокатів Януковича змінити підсудність даного кримінального провадження.

"Суд вимушений оголосити перерву на завтра (31 липня - ред.), на 10 годин", - сказав Дев'ятко.

Як повідомлялося, 18 липня суддя у справі про державну зраду екс-президента Віктора Януковича Владислав Дев'ятко заявив, що суд перейшов до судових дебатів, і що вони розпочнуться 30 липня. 

Захисники Януковича, попри це, заявили, що мають намір продовжити допит свідків 20 липня.  

20 липня захисник Януковича показово прийшов у порожній суд.

Віктора Януковича підозрюють у скоєнні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 111 (державна зрада), ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 110 (пособництво в умисних діях, вчинених з метою зміни меж території та державного кордону України) та ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 437 (пособництво у веденні агресивної війни) Кримінального кодексу України.

29 червня 2017 року у суді зачитали обвинувальний акт у справі про сприяння російській владі в анексії Криму та веденні агресивних воєнних дій на території України.

5 липня 2017 року Янукович оголосив, що не бажає брати участь в ініційованому Україною судовому процесі в справі про державну зраду і відкликає з суду своїх адвокатів.

Але 11 грудня адвокат Віталій Сердюк, який бере участь у процесі щодо розстрілів на Майдані, знову почав захищати Януковича у справі про держзраду.

З того часу суд допитує свідків.

У січні захист подавав список із 35 осіб, яких просить допитати у суді у якості свідків. 

Суд планував завершити дебати у справі Януковича у липні.

Ірина Балачук, УП