Ситник сумнівається, що доб'ється відставки Холодницького

П'ятниця, 10 серпня 2018, 13:11

Директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник не певен, що йому вдасться домогтися звільнення голови Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького.

Про це він заявив на брифінгу в п'ятницю.

За словами Ситника, вже майже готовий позов до адміністративного суду про відміну рішення Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів, яким та винесла догану Холодницькому, і найближчим часом він буде поданий. Голова НАБУ хоче жорсткішого покарання у вигляді звільнення.

"Чи відкриють провадження - я не впевнений, чи буде рішення позитивне після рішення КДКП – також не впевнений. Але залишати без реакції це все, коли навіть КДКП визнає і підтверджує ці факти, що скарга обґрунтована … звичайно, що я буду писати (скаргу - УП)", - казав він.

Ситник заявив, що знає про норму закону, яка тільки прокурору дозволяє оскаржувати рішення КДКП, але, на його переконання, цей закон не може "відмовити в доступі до правосуддя".

"Тому в будь-якому випадку ми будемо оскаржувати", - наголосив він.

Як повідомлялося, раніше директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник заявив, що оскаржить рішення Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії про догану керівнику Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назару Холодницькому.

26 липня комісія прокурорів вирішила притягнути до дисциплінарної відповідальності та накласти на Холодницького стягнення у вигляді догани.

Догану Холодницькому винесли на основі свідчень прокурорів САП та людей, пов'язаних із матеріалами прослуховування з його кабінету. Зокрема, очільник САП спілкувався з потенційними свідками та суб’єктами в яких мали проходити слідчі дії, Холодницький давав рекомендації у свідченнях, закрив справу проти екс-керівниці НАЗК Наталі Корчак, а також виходив за межі етичних норм у розмовах з підлеглими.

Раніше Ситник уже надсилав заперечення на висновок КДКП і вимагав звільнення очільника САП.

Ситник вважає, що рішення про догану, то "крах усього". На його думку, провина Холодницького очевидна.

"Людина здійснює тиск на свідків, на судів, на прокурорів, підбурює до дачі неправдивих показань. Якщо сказати, що це нормально для прокурора, в крайньому випадку буде догана, це стане загрозою всій правоохоронній системі взагалі", - сказав Ситник на початку липня.

Читайте також: Злочин без кари. Висновок у справі Холодницького 

Пішов у напад. Як Холодницький захищатиметься від Ситника з Луценком 

Генерале Холодницький - на вихід

Євген Кізілов, УП

powered by lun.ua