25.06

Банківський форум

На сайті Білого дому з'явилася петиція з закликом допомогти Сенцову

Субота, 11 серпня 2018, 21:11

На сайті Білого дому з'явилася петиція з закликом до американського уряду задіяти всі важелі для звільнення українського режисера Олега Сенцова, ув'язненого в Росії.

Петицію створено 9 серпня.

Вона має набрати 100 тисяч голосів до 8 вересня, щоб її розглянула адміністрація президента США.

Станом на вечір суботи зібрано 814 голосів.

"Європейський парламент уже звернувся до Володимира Путіна з проханням негайно звільнити Олега Сенцова та інших. Тепер пора Америці сказати своє слово. Ми закликаємо наш уряд зайняти тверду позицію з цього питання і використати всі важелі, щоб вимагати негайного звільнення Олега Сенцова та інших українських політв'язнів у Росії", - йдеться в тексті петиції.

Як повідомлялося, 10 серпня посольство США в Росії звернулося до російського керівництва з вимогою звільнити українського режисера Олега Сенцова та інших українських політв'язнів.

Раніше президент Франції Еммануель Макрон попросив Путіна терміново звільнити Олега Сенцова.

Про заклик до РФ терміново звільнити українського режисера написав у Twitter і спеціальний представник Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер.

Як повідомила в п'ятницю російський журналіст Вікторія Івлєва, в українського режисера Олега Сенцова провели тривалий консиліум за участю лікарів.

Як повідомляв адвокат Дмитро Дінзе, в Олега Сенцова пульс уповільнився до близько 40 ударів на хвилину, у в’язня погано з серцем, але на лікарню він не погоджується.

При цьому у Федеральній службі виконання покарань РФ знову заявили про "задовільний" стан здоров’я Сенцова. 

8 серпня двоюрідна сестра Сенцова Наталя Каплан заявила, що політв’язень передав їй листа, де написав, що кінець близький. 

Олег Сенцов оголосив голодування 14 травня, вимагаючи від влади Росії відпустити всіх українських політв'язнів.

Сенцова затримали в анексованому Криму 10 травня 2014 року. Його звинуватили в підготовці терактів і засудили до 20 років позбавлення волі.

Українська правда

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: