Європейська кіноакадемія просить Путіна про милосердя до Сенцова

1097 переглядів
Вівторок, 14 серпня 2018, 19:29

Європейська кіноакадемія пропонує оголосити 14 серпня Днем українського режисера Олега Сенцова, а президента Росії закликає звільнити його.

У заяві йдеться про те, що український політв’язень Кремля у колонії в Лабитнангі голодує понад 90 днів і втратив 30 кілограмів, страждає на анемію та уповільнене серцебиття.

Європейська кіноакадемія зазначає також, що 3 місяці протестів діячів культури з усього світу на захист Олега Сенцова не дали результату, як і численні звернення до Володимира Путіна на всіх рівнях.

"Голоси тисяч людей на вулицях більш ніж у 30 країнах залишилися не почутими. Що ще має статися, щоб ті, хто при владі, нарешті показали своє людське обличчя?", – йдеться в заяві

"Годі! Давайте не будемо дивитися, як Олег Сенцов помирає, а оголосимо 14 серпня Днем Олега Сенцова", – пропонують європейські колеги українського режисера.

Європейська кіноакадемія: Оголосимо 14 серпня Днем Сенцова
Європейська кіноакадемія: Оголосимо 14 серпня Днем Сенцова
europeanfilmawards.eu

"Медіа в усьому світі, глави держав, іноземні секретарі, члени національних парламентів та Європейського парламенту, громадяни – у вівторок, 14 серпня, вони мають об'єднати свої голоси до президента Путіна в єдиному потужному заклику до людяності: "Пане президенте, майте милосердя, звільніть Олега Сенцова!", – закликає Європейська кіноакадемія.

У серпні 2015 року Олега Сенцова засудили до 20 років колонії за нібито "підготовку терактів в Криму", він провини не визнає і вважає себе громадянином України.

14 травня 2018 року режисер оголосив безстрокове голодування – доти, доки російська влада не звільнить українських політичних в'язнів. Він голодує вже 93-й день.

 
Хроніка голодування

14 серпня російська правозахисниця і журналістка Зоя Свєтова зустрілася з Сенцовим у колонії і розповіла, що він назвав свій стан передкритичним.

Попри все, Сенцов хоче дистанційно знімати фільм, у вересні може початися дистанційний кастинг.

Сенцов відмовляється просити Володимира Путіна про помилування. Але його мати звернулася до президента РФ із таким проханням місяць тому, 13 липня. Там досі не відреагували.

Олена Рощенко, УП

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua