Партнерський збір УП. Задонать на дрони та РЕБи

Конституційний суд перевірить законність е-декларування для активістів

Середа, 12 вересня 2018, 13:13

Конституційний суд відкрив провадження щодо електронного декларування для антикорупційних активістів.

Про це повідомила уповноважена з прав людини Людмила Денісова.

Зазначається, що провадження відкрили за її поданням.

На думку омбудсмена, оскаржувані норми закону "Про запобігання корупції" не відповідають Конституції.

"Вони встановлюють додаткові обмеження дискримінаційного характеру, порушують право людей на особисте і сімейне життя, принцип рівності громадян та багато інших основоположних засад", – написала Денісова.

Вона додала, що "додаткове навантаження на громадянське суспільство" суперечить європейським цінностям.

"Очікую, що повний та всебічний розгляд цієї справи Судом забезпечить ефективний захист конституційних прав і свобод громадян", – наголосила уповноважена.

13 червня Денісова повідомила, що направила до Конституційного Суду подання з вимогою скасувати е-декларування для громадських активістів.

Того ж від КС вимагають 65 народних депутатів та 86 громадських організацій.

27 березня 2017 року президент Петро Порошенко підписав зміни до закону "Про протидію корупції", згідно з якими члени антикорупційних громадських організацій зобов'язані подавати електронні декларації.

22 березня 2018 року Верховна Рада провалила голосування щодо відтермінування е-декларування для членів громадських організацій.

28 березня європейський комісар з питань європейської політики сусідства Йоганнес Ган заявив, що українське керівництво провалило виконання власних обіцянок, не скасувавши е-декларування для активістів.

29 марта НАЗК роз'яснило, що вимога подавати е-декларації не стосується осіб, які працюють в антикорупційних об'єднаннях, але безпосередньо не виконують функцій у сфері запобігання і протидії корупції.

Українська правда
Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: