Тимошенко хоче реанімувати Будапештський меморандум

Субота, 15 вересня 2018, 12:48

Лідер "Батьківщини" Юлія Тимошенко вважає, що після зміни влади в Україні потрібно повернутися до питання виконання Будапештського меморандуму.

Про це вона заявила у виступі на конференції YES у суботу в Києві, повідомляє прес-служба заходу.

"У мене в руках Будапештський меморандум. Я проти того, щоб відкидати в бік і робити вигляд що його не існує … Я думаю, що після перезавантаження влади в Україні у нас будуть всі можливості, не руйнуючи вже тих досягнень, які були зроблені на базі Мінських домовленостей, відкрити нове вікно можливостей і проговорити нові стратегії. Одна з них – це виконання гарантій, які надані Україні і повернення до Будапештського формату", – сказала Тимошенко.

Вона також заявила, що повернення в Україну тимчасово окупованих територій Донбасу та Криму зі збереженням контролю Росії над ними неприйнятне.

"Нам потрібен мир, але не ціною капітуляції України... Не треба пропонувати Україні шляхи, які так чи інакше частини території роблять або напів-українськими, або навпаки роблять їх інтегрованими в Україну, але абсолютно підлеглими країні-агресору", - зазначила політик.

Тимошенко наголосила, що Україну влаштує лише повне відновлення територіальної цілісності з демілітаризацією окупованих територій.

Вона також підкреслила, що ні в якому разі не можна знімати питання Криму з порядку денного.

Крім того, Тимошенко закликає побудувати вільний ринок газу та припинити урядове регулювання цін.

"Що стосується тарифів – дуже проста відповідь: я вірю в ринок. Якщо в Україні буде побудований ринок природного газу – ми зможемо бачити формування ціни ринковим чином … моя стратегія – не встановлювати постановами уряду ціни на масло, хліб, газ, світло, не знаю ще не що, а створити справжні ринки", - сказала вона.

Будапештський меморандум було укладено 5 грудня 1994 року Україною, США, Росією та Великою Британією у зв'язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї.

Як писала раніше "Європейська правда", Будапештський меморандум не передбачав жодних гарантій безпеки для України з боку країн Заходу та був невигідним для України документом.

Українська правда
Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: