Попри скандал у Раді Парубій підписав закон про ЦВК і передав президентові

Середа, 19 вересня 2018, 14:37

Спікер Верховної Ради Андрій Парубій підписав закон про збільшення кількості членів Центральної виборчої комісії і передав на підпис президентові Петру Порошенку.

Це він зробив під час пленарного засідання парламенту у середу.

Перед цим депутати обговорили постанови №9090п, №9090п1 та №9090п2, які були подані від фракцій "Батьківщина" та "Опозиційний блок" і які мали на меті скасувати ухвалений напередодні закон Парубія №9090 щодо збільшення складу ЦВК.

Так у фракції "Батьківщина" наголосили, що закон був ухвалений з порушенням регламенту і у майбутньому може бути оскаржений у суді.

За словами депутатки Альони Шкрум, "Батьківщина" не проти оновлення ЦВК, але хоче зробити це легально.

В "Опоблоці" наголошували, що президент намагається узурпувати владу і перед виборами збільшити свій вплив на Центральну виборчу комісію, збільшивши її склад.

Крім того, представники фракції "Самопоміч" теж заявили про порушення, зазначивши, що Порошенко сам нагороджував нинішнього голову ЦВК Михайла Охендовського, який був причетний до злочинної влади часів Януковича, а зараз намагається сфальсифікувати оновлення складу Комісії.

Голова фракції БПП Артур Герасимов наголосив, що у залі багато брехні і всі ті, хто говорять про порушення процедур, просто не хочуть оновлювати ЦВК.

Після тривалого обговорення та взаємного обміну образами і звинуваченнями, у залі парламенту не набралось достатньої кількості голосів за розгляд кожної із постанов.

"Я поясню, що відбувається. Коли ми знайшли можливість вирішити питання оновлення ЦВК, тепер говорите про опір, про якісь порушення. Про яке порушення ви говорите?", - заявив Парубій.

"Тут оці хлопці вбивали нас (звернувся до представників фракції "Батьківщина, говорячи про "Опоблок" - ред.). Не треба бути з ними солідарними. Це вказівка Кремля. Ми розблокували процес оновлення ЦВК, ми виконали всі вимоги Парламентської асамблеї і завтра оновимо її і ніякі темні сили нас не зупинять", - заявив він.

Після цього спікер парламенту оголосив, що при всіх у залі підписує закон про збільшення кількості ЦВК і передає його на підпис президентові.

18 вересня Верховна Рада збільшила кількість членів Центральної виборчої комісії з 15-ти до 17 осіб.

Згодом спікер парламенту Андрій Парубій заявив, що не може підписати закон про ЦВК, бо є проекти постанов про відхилення голосування ,які слід розглянути.

Раніше точилися тривалі суперечки щодо кандидатів на посади членів ЦВК, яку давно слід оновити. У комітеті було 13 вакантних місць, а кандидатур запропонували 14.

Відтак збільшення складу ЦВК спростить переговори політсил щодо нового складу.

Читайте також: Порошенко, Рак і Щука, або Хто зайвий у ЦВК

Яна Міланова, УП
powered by lun.ua