Апеляція у справі Кернеса залишиться в Полтаві: захист програв суд

Понеділок, 24 вересня 2018, 14:03

Верховний суд відмовив у задоволенні клопотання про перенесення розгляду апеляції на рішення Київського райсуду Полтавської області у справі щодо міського голови Харкова Геннадія Кернеса і його охоронців з Апеляційного суду Полтавської області в інший суд.

Про це оголосила головуюча колегії Тетяна Шевченко в понеділок, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Верховний суд постановив: клопотання захисників Гунченка, Циганкова та Пліси (адвокатів обвинувачених - ред.) про направлення кримінального провадження стосовно Кернеса, Бліннікова, Сміцького з апеляційного суду Полтавської області в апеляційний суд іншої області залишити без задоволення", - йдеться в ухвалі

Ухвала набирає чинності з моменту проголошення, є остаточною і оскарженню не підлягає.

Зазначається, що в понеділок була оголошена тільки резолютивна частина документа. Повний текст буде оголошено 27 вересня.

Прокуратура обвинувачує Кернеса та його охоронців у викраденні та катуванні активістів Євромайдану.

10 серпня Київський райсуд Полтави закрив справу. Суд розцінив неявку прокурорів на дебати як відмову від звинувачення.

У прокуратурі наголосили, що не відмовлялись від обвинувачення і повідомляли в суд про лікарняні, на яких перебували прокурори. Їх карати за неявку не будуть.

Прокуратура повідомила, що відкрила провадження проти судді Андрія Антонова.

13 серпня Рада суддів заступилася за нього.

Ще до закриття справи суддя Антонов надіслав скаргу до Генпрокуратури про тиск та погрози з боку потерпілої сторони і активістів.

17 серпня стало також відомо, що він подав заяву про відставку.

Генеральна прокуратура подала апеляційну скаргу на рішення Київського районного суду Полтави про закриття справи Кернеса.

Пізніше генпрокурор Юрій Луценко заявив, що до закриття справи проти міського голови Харкова Геннадія Кернеса причетні народні депутати.

powered by lun.ua