Київрада зробила крок до розірвання угоди із забудовником на Поштовій

1505 переглядів
Четвер, 11 жовтня 2018, 13:46

Київська міська рада підтримала за основу проект постанови, яким рекомендовано розірвати угоду із забудовником, який планує побудувати торговий центр на місці артефактів на Поштовій площі.

За відповідне рішення на засіданні 11 жовтня проголосував 61 депутат.

За словами депутата міськради Сергія Гусовського, міськрада протягом 7 днів має внести свої пропозиції інвестору щодо розірвання договору за згодою сторін.

"Якщо ви хочете запропонувати конкретні кроки для змін в інвестиційному договорі, щоб там дійсно був музей, то це дійсно можна зробити", - додав Гусовський, звертаючись до депутатів.

Рішення прийняли з правкою про припинення або змін інвестиційного договору.

Гусовський додав, що йдеться про припинення договору у чинній редакції. Депутат сказав, що якщо інвестор погодиться переглянути умови договору і зберегти артефакти, то у міськраді не будуть наполягати на його розірванні.

У разі відмови виконавчий орган має з'ясувати чи були якісь порушення в ході виконання цього інвестиційного договору.

"Якщо такі проблеми знайдуться, треба вжити організаційно правові заходи про розірвання договору з урахуванням процедури передбаченої інвестиційним договором", - зацитував Гусовський проект постанови.

Останнім рішенням протистояння забудові на Поштовій Гусовський назвав суд, у зв'язку зі знайденими під час розкопок артефактами.

Інвестором у договорі виступає компанія ТОВ "Хенсфорд Україна".

У 2015 році на Поштовій площі під час розкопок було виявлено частину вулиці середньовічного Києва.  Активісти вимагають створення "Музею на Поштовій".

Глава Мінкультури заявив, що забудовник Поштової площі, де планується звести підземний ТЦ,  мусить змінити проект забудови. Згодом на розкопках стався обвал ґрунту і археологи призупинили роботи.

Згодом стародавню вулицю засипали землею – нібито щоб зміцнити розкоп і захистити його від дощу і сонця. Мер Києва Віталій Кличко запевняв, що археологічну знахідку на Подолі збережуть, але це досі не зроблено.

21 червня 2018 р. влада Києва, попри тиск громадськості, ухвалила двояке рішення: пообіцяла зберегти артефакти Поштової площі, але не розірвала інвестиційний договір на будівництво ТРЦ у історичному місці столиці.

Кличко заявив, що музей на Поштовій площі все-таки буде.

5 липня Верховна Рада рекомендувала уряду створити на Поштовій площі Києва музей і заборонити будівництво торгово-розважального центру.

Згідно з документом, Кабмін має вжити заходи для збереження об’єктів історико-культурної спадщини на Поштовій площі.

7 серпня Київська міська держадміністрація закликала Міністерство культури внести "Ділянку прибережного міського кварталу Середньовічного Києва (XI-XIX ст.) на Поштовій площі" до Державного реєстру нерухомих пам’яток.

Детальніше про розвиток подій на Поштовій читайте у статті "Чи вдасться створити музей на Поштовій замість торгового центру?"

Альона Мазуренко, УП

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua