В УПЦ МП заявили, що говорять з РФ про звільнення українців постійно

Неділя, 9 грудня 2018, 16:01

В УПЦ Московського патріархату заявляють, що переговори про повернення громадян України, в тому числі й затриманих біля Керченської протоки моряків, між Києвом і Москвою по церковній лінії проходять постійно.

Про це у неділю повідомив російському агентству ТАСС глава інформаційно-просвітницького відділу УПЦ МП архієпископ Климент, коментуючи слова президента Петра Порошенка про звернення до предстоятеля УПЦ МП Онуфрія з проханням сприяти звільненню українських моряків.

"Президент України звернувся до блаженнійшого митрополита Онуфрія з таким проханням. Власне кажучи, участь церкви у процесі повернення наших солдатів, які перебувають на непідконтрольній Україні території і в Росії, відбувається постійно. Блаженніший не раз звертався з такими проханнями до патріарха Кирила, і по церковній лінії відбуваються переговори, щоб можна було гуманітарним способом повернути всіх громадян України на нашу територію", - сказав архієпископ.

У той же час спікер УПЦ МП визнав, що "результатів звернення поки немає".

"Поки йде робота, і ця проблема озвучена. Патріарх [Кирил] дуже зацікавлений, щоб зусилля церкви принесли свій плід, тому ми очікуємо, що будуть якісь результати", - зазначив він.

У неділю прес-служба президента повідомила, що Петро Порошенко звернувся до предстоятеля УПЦ Московського патріархату Онуфрія з проханням вжити заходів для повернення з російського полону українських моряків.

Читайте також:

Війна у Керченській протоці: таран, штурмовики та захоплення українських кораблів

Полонені моряки: де вони зараз, що на них чекає і як Україна буде їх звільняти

25 листопада в Чорному морі прикордонні катери ФСБ РФ брали на таран і відкривали вогонь на ураження по корабельній групі ВМС України.

Зрештою, росіяни захопили 2 українських катери, 1 буксир і 24 українця. Троє з українських моряків отримали поранення.

Пізніше окупанти у Криму арештували усіх моряків та співробітників СБУ, які були на борту.

Їм висунули звинувачення в порушенні кордону.

Заарештовані моряки етаповані в Москву в СІЗО "Лефортово", а троє поранених утримуються в медблоці слідчого ізолятора "Матроська тишина".powered by lun.ua