Координатора "Кримської солідарності" перевели в камеру до Бекірова у СІЗО

Субота, 26 січня 2019, 14:50

Заарештованого в окупованому Криму у "справі Хізб ут-Тахрір" координатора громадського об'єднання "Кримська солідарність" Сервера Мустафаєва перевели в одну камеру в СІЗО з кримськотатарським активістом Едемом Бекіровим.

Про це у суботу повідомив адвокат Іслям Веліляєв під час засідання "Кримської солідарності", інформує  Крим.Реалії.

"Після того, як моєму підзахисному, фігуранту "справи Веджіє Кашка" Руслану Трубачу змінили запобіжний захід на домашній арешт, в камеру, де він сидів з Едемом Бекіровим, перевели нашого координатора "Кримської солідарності" Сервера Мустафаєва", - сказав він.

За словами адвоката, для Мустафаєва це буде великим випробуванням: "Едем–ага тяжкохворий чоловік і, фактично, Руслан за ним цілий день доглядав".

Нагадаємо:

  • 23 січня голова Меджлісу кримськотатарського народу народний депутат Рефат Чубаров заявив про різке погіршення стану здоров'я політв'язня Едема Бекірова в окупованому Криму.
  • Підконтрольний Кремлю "Київський районний суд Сімферополя" 13 грудня 2018 року заарештував на два місяці кримськотатарського активіста Едема Бекірова. 
  • Росіяни підозрюють Бекірова у зберіганні й передачі вибухових речовин і боєприпасів. 
  • У Бекірова 1 група інвалідності, він страждає на кілька важких хвороб.
  • 21 травня окупанти провели обшуки вдома в активіста "Кримської солідарності" Сервера Мустафаєва в Бахчисараї і в Едема Смаілова в селі Долинне Бахчисарайського району.
  • Мустафаєва та Смаілова затримали за підозрою в участі в діяльності організації "Хізб ут-Тахрір аль-Ісламі".
  • 22 травня Мустафаєва арештували на 20 діб, згодом продовжили арешт до 9 серпня, а потім до 9 жовтня. У грудні російський "суд" Сімферополя продовжив йому арешт до 9 лютого 2019 року.
  • Сервер Мустафаєв – один із координаторів громадського руху "Кримська солідарність", який об'єднав адвокатів, активістів і родичів політв’язнів у Криму.

Українська правда