Росія використає затриманих українських моряків для впливу на вибори – Клімкін

2200 переглядів
Середа, 9 січня 2019, 16:36

Україна робить усе для звільнення з російської в’язниці українських моряків, затриманих 25 листопада 2018 року, але імовірно, що їх використають для впливу на вибори в Україні.

Про це заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін на відкритті виставки мап України.  

Він зазначив, що 9 січня відбулася чергова координаційна нарада в уповноваженої з прав людини Людмили Денісової щодо долі військовополонених моряків.

"Ми визначили спільну тактику на найближчі дні. Завтра відбудеться в Одесі зустріч із родичами наших військовополонених моряків", – сказав міністр.

"Ми намагаємося надавати всю можливу людську допомогу, щоб полегшити їх перебування там. Починаючи від грошей і продуктів…", – зазначив він.

"Ми підписали угоди з адвокатами, які будуть захищати наших хлопців. Сьогодні будуть підписані останні 6 угод. Ми саме говоримо про це з Миколою Полозовим, який частково координує дії адвокатів. Він теж у Києві", – сказав Клімкін.

За його словами, 17-18 січня Росія спробує провести "засідання своїх нелегітимних судів".

"Ми зараз працюємо над тим, щоб нашим хлопцям була надана вся можлива підтримка, щоб представники наших друзів і партнерів були також на цих судах. Ми активізували абсолютно всіх наших друзів і партнерів, усіх, хто може допомогти", – заявив голова МЗС.

"Я вважаю, що Росія буде намагатися використовувати – як завжди вона використовує і політичних в’язнів, і заручників – як певний товар, що впливати на виборчий процесі, при чому це стосується будь-яких виборів. Тому нам потрібна скоординована позиція всіх наших партнерів", – сказав Клімкін.

Він повідомив, що наступного тижня багато міністрів відвідають Маріуполь, новий керівник ОБСЄ також відвідає Донбас.

Зі свого боку, омбудсмен Людмила Денісова повідомила, що на нараді в середу скоординували роботу для звільнення військовополонених і узгодили концепцію зустрічі з рідними моряків в Одесі.

"Також обговорили можливу поїздку на судове засідання щодо обрання 24 українським військовополоненим запобіжного заходу, яке відбудеться у другій половині січня у Москві", – додала вона у Facebook.

Читайте також Полонені моряки: де вони зараз, що на них чекає і як Україна буде їх звільняти

Війна у Керченській протоці: таран, штурмовики та захоплення українських кораблів

Нагадаємо:

Олена Рощенко, УП

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua