Ще 7 російських військових підозрюють в атаці на українських моряків

Понеділок, 25 лютого 2019, 10:45

Семи військовослужбовцям Російської Федерації повідомили про підозру у веденні агресивної війни за таран українських суден "Бердянськ", "Нікополь", "Яни Капу" у Керченській протоці.

Про це 25 лютого повідомляє прес-служба прокуратури.

"16 лютого 2019 року, на підставі зібраних доказів повідомлено про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 437 КК України, семи військовослужбовцям РФ", - зазначили у відомстві.

Зокрема, про підозру у ведені агресивної війни повідомили "генерал-полковнику О. Дворнікову – командувачу військами Південного військового округу РФ, віце-адміралу О. Моісеєву – командувачу Чорноморського флоту РФ, а також п'яти військовослужбовцям-прикордонникам ФСБ РФ по республіці Крим".

Відзначається, що за два дні після нападу на українські судна, 27 листопада 2018 року, військова прокуратура повідомила про підозру 8 військовослужбовцям РФ.

Зокрема, "контр-адміралу С. Станкевичу, віце-адміралу Г. Мєдвєдєву, капітану 1 рангу Р. Ромашкіну, капітану 1 рангу А. Шеіну, капітану 2 рангу О. Шатохіну, капітану 2 рангу О. Саляєву, капітану 3 рангу А. Шипіцину, капітану 3 рангу С. Щербакову".

"Розслідуванням установлено, що всі 15 військовослужбовців РФ, яким вже повідомлено про підозру, причетні до ведення агресивної війни", - йдеться в повідомленні.

Підозрювані "організовували, координували та брали участь у нападі військових суден РФ на катери ВМС України".

Згідно з ККУ "ведення агресивної війни або агресивних воєнних дій" – карається позбавленням волі на строк від 10 до 15 років.

Читайте також:

Війна у Керченській протоці: таран, штурмовики та захоплення українських кораблів

Полонені моряки: де вони зараз, що на них чекає і як Україна буде їх звільняти

Нагадаємо:

  • 25 листопада 2018 року у Керченській протоці російські військові обстріляли і захопили українські катери "Бердянськ" та "Нікополь", а також буксир "Яни Капу" з екіпажами, які прямували з Одеси до Маріуполя. Троє українських моряків під час атаки росіян зазнали поранень
  • "Суди" у Криму заарештували 24 українських військових, їх було перевезено до російських СІЗО "Лефортово" і "Матроська тиша".
  • Полоненим українцям пред'явили звинувачення за ч.3 ст.322 КК Росії (незаконне перетинання кордону), їм загрожує до 6 років позбавлення волі.

Українська правда


powered by lun.ua