"Укроборонпром" звинуватив журналістів у маніпуляції

Вівторок, 26 лютого 2019, 12:38
Укроборонпром звинуватив журналістів у маніпуляції

У Державному концерні "Укроборонпром" заявили, що вважають некоректним оцінювати розслідування журналістів про корупційні схеми за участі оточення президента Петра Порошенка.

Про це йдеться у коментарі, оприлюдненому на сайті концерну.

"Журналісти не вказали джерел її (інформації – УП) отримання і здійснили маніпулятивний виклад окремих розрізнених даних… Журналісти програми "Наші гроші", які маніпулятивно використали закриту інформацію з кримінальних розслідувань, мають звертатися за її перевіркою до першоджерел", – йдеться у заяві.

У концерні також вважають, що "факти довільного використання інформації, що має відношення до питань національної безпеки, мусить отримати належну юридичну оцінку компетентних органів".

"Закликаємо журналістів до відповідальності, а політичні сили – утриматися від спекуляцій і подальших інформаційних диверсій", – зазначається в повідомленні.

"Укроборонпром" припускає, що автори розслідування скористались інформацією з кримінальних проваджень, відкритих у 2015-2016 році.

Зокрема, йдеться про 4 провадження, які стосуються розкрадання, неправдивих документів, фіктивних компаній та співпраці "Укроборонпрому" та фірми-постачальника деталей.

"Наголошуємо, що ДК "Укроборонпром" у рамках порушених кримінальних проваджень надає слідчим усю необхідну інформацію. У Концерні відсутні дані щодо стану досудового слідства за цими справами", – кажуть у концерні, наполягаючи, що зацікавлені у швидких розслідуваннях і покаранні посадовців, причетних до зловживань.

Нагадаємо: 

  • Раніше ЗМІ повідомили, оточення Порошенка курує розкрадання оборонки.
  • За інформацією журналістів, син заступника секретаря Ради нацбезпеки і оборони Олега Гладковського Ігор був безпосереднім учасником мільйонних схем з розкрадання в оборонному комплексі.
  • Повідомлялось, что Гладковський-молодший, якому на той момент було 22 роки, разом із партнерами організував приблизно у 2015 році постачання контрабандних російських деталей для військової техніки.
  • При цьому, державні оборонні підприємства переплачували за товар у 2-4 рази, купуючи його у фірм-прокладок. Керівництво концерну "Укроборонпром" знало про шахрайські оборудки і давало на них згоду.
  • 26 лютого представниця президента Ірина Луценко заявила, що державний концерн "Укроборонпром" та заступник секретаря РНБО Олег Гладковський мають намір позиватися проти журналістів.
  • Перший заступник секретаря Ради національної безпеки і оборони Олег Гладковський звернувся в правоохоронні органи із заявою про перевірку фактів, оприлюднених журналістам, і призупиняє свої повноваження.

Українська правда

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування