За 3 місяці "Межигір’ю" не змогли знайти управителя: умови конкурсу змінять

Вівторок, 12 березня 2019, 14:19

Нацагентство з розшуку активів вирішило спростити умови конкурсу з відбору управителя резиденцією екс-президента Віктора Януковича "Межигір’я".

Про це повідомив голова відомства Антон Янчук.

"Щоб мотивувати бізнес активніше брати участь у конкурсі з відбору управителя "Межигір’ям", АРМА вирішило спростити конкурсні умови та оголосити новий конкурс", – сказав він.

Очільник агентства пояснив, що раніше на конкурс виставляли рухоме і нерухоме майно, тепер управителю пропонують також корпоративні права фірми "Танталіт", якій належить більшість об’єктів на території резиденції.

"Контроль над корпоративними правами ТОВ "Танталіт" спростить управління нерухомим та рухомим майном на території "Межигір’я", – стверджує Янчук.

Крім того, за його словами, першочерговою метою є збереження майна резиденції. Тому новий конкурс не зобов’язує претендентів прогнозувати прибутки. Водночас, акцент має бути зроблений на якості управління.

"Ми встановили вимогу, що програма управління має включати те, як управитель бачить роботу в "Межигір’ї" музею корупції… Зрештою, ми додали умову про публічність конкурсу. Всі подані документи учасників можуть проходити публічне обговорення, в тому числі, за участі ЗМІ", – зазначив глава відомства.

В АРМА також обіцяють надати більшу інформацію про активи, які мають передати в управління.

Строк для подачі документів становить 30 днів.

Нагадаємо:

  • "Межигірʼя" раніше було резиденцією Віктора Януковича, але після його втечі з країни в лютому 2014 року територію взяли під контроль активісти самооборони.
  • Пошук управлінця "Межигір’ю" розпочали ще у листопаді 2018 року.
  • У січні 2019 року журналісти-розслідувачі висловили занепокоєння непрозорістю відбору.
  • Виявилось, що управління збирались довірити екс-медику ракетної частини.
  • Після заяв журналістів АРМА продовжило конкурс ще на місяць, однак так і не змогло знайти управителя.
  • У Нацагентстві розповідали, що документи подавали лише два кандидати. Один із них – фірма "Атлант Девелоп", яка викликала занепокоєння у суспільстві. Другий – активісти, які наразі опікуються резиденцію, але не мають юридичного права брати участь у конкурсі.

Українська правда


powered by lun.ua