Оборонна справа: Холодницький розповів про зниклі 87 аркушів переписки

Середа, 13 березня 2019, 16:52

Керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький заявив, що зі справи 2016 року, де вперше була згадка про фірму "Оптимумспецдеталь" зникла частина матеріалів.

Про це він заявив під час засідання комітету Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони.

"Я досі не отримав відповідь від директора НАБУ, де ці матеріали. Але я отримав відповідь від головного військового прокурора Матіоса, який підтвердив, що ці матеріали направлялися (у НАБУ – ред.). І дійсно там було 87 аркушів переписки, де згадувалися і ОВ (Олег Гладковський – ред.), і такий собі Ігор (Гладковський – ред.)", - сказав він.

"Але якщо брати норми КПК, то є два шляхи для реалізації цих матеріалів. Або зареєструвати нове провадження, або приєднати до вже розслідуваного. Ні одне, ні друге не було зроблено. Досі ми не знаємо офіційно від НАБУ, де ці матеріали перебувають зараз і яка їхня подальша доля", - додав Холодницький.

Він розповів, що йдеться про провадження по Харківському бронетанковому заводу, де вперше ми почули про фірму "Оптимумспецдеталь".

"2 березня 2016 року детективи НАБУ внесли до ЄРДР відомості про злочин. Суть можливого злочину полягала у фіктивному постачанні на завод низкою підприємств, серед них і "Оптимумспецдеталь", запчастин і комплектуючих. Усього на суму 56 мільйонів гривень", - розповів він.

Холодницький заявив, що з вересня 2016 року слідство загальмувало.

"На початку січня 2018 року за підписом мого заступника дійсно було відправлено на адресу  заступника директора НАБУ Углави лист, в якому вказано суттєве зниження інтенсивності розслідування зі сторони детективів НАБУ", - сказав він.

За словами Холодницького, у НАБУ звітували, що справа не має перспективи і немає необхідності проводити в ній слідчі дії.

"Необхідно зазначити, що під час заслуховування стану досудового розслідування цього провадження та і взагалі інших у сфері оборонного комплексу, процесуальними керівниками не надавалась інформація про листування НАБУ з "Укроборонпромом" чи з іншими фірмами, які є суб'єктами чи фігурантами розслідувань. Ці листи, які ми побачили в журналістських розслідуваннях, незрозуміло на яких підставах надаються", - розповів Холодницький.

Водночас керівник НАБУ Артем Ситник запевняє, що  надісланих до НАБУ матеріалах не було переписки, озвученої в розслідуванні журналістів.

"Ми не отримували переписки – ви тільки що сказали, що цієї переписки, можливо, й не було - , пана Жукова і пана Свинарчука. Це не відповідає дійсності. Давайте вже говорити правду", – сказав директор НАБУ.

"Про те що було в перших трьох сюжетах ми дізналися з самих сюжетів. І зараз проводиться це розслідування", – додав він.

Ситник запропонував генпрокурору Юрію Луценку прийти до якогось спільного знаменника.

"Дуже хотілося б, якщо ви як генеральний прокурор розглянете моє рішення, якщо його погодить антикорупційний прокурор, про витребування цих матеріалів, ми з задоволенням візьмемо оригінали цих записів, розглянем експертизу, яку ви провели, і на предмет нашої компетенції – наявність чи відсутність розкрадання –, проведем розслідування разом із САП", - сказав він.

Нагадаємо:

  • 25 лютого видання "Bihus.info" оприлюднило розслідування про те, як люди з оточення Петра Порошенка курують розкрадання в оборонній сфері. У розслідуванні фігурував син заступника секретаря РНБО Ігор Гладковський.
  • За даними журналістів, 22-річний Гладковський-молодший разом із партнерами організував постачання контрабандних російських деталей для військової техніки, за які держпідприємства переплачували у 2-4 рази, купуючи його у фірм-прокладок. Керівництво "Укроборонпрому" знало про оборудки і давало на них згоду.
  • 11 березня журналісти оприлюднили чергову серію розслідування, в якій ідеться, що у Генпрокуратурі, Військовій прокуратурі, Службі безпеки України, Державній фіскальній службі та Національному антикорупційному бюро неодноразово відкривали кримінальні провадження – але вони гальмувалися і навіть закривалися за хабарі.
  • В "Укроборонпромі"заявили, що вважають некоректним оцінювати розслідування про корупційні схеми за участі оточення президента України і звинуватили журналістів у маніпуляції. Разом з тим концерн відсторонив директорів двох своїх підприємств у зв’язку з розслідуванням про розкрадання. 
  • У свою чергу в НАБУ заявили, що вже займалися деякими фактами корупції в оборонній сфері, які викладено у розслідуванні ЗМІ. 
  • Олег Гладковський заявив, що справа, в якій фігурує його син Ігор, "штучно скомпільована з брехливих провокаційних фактів" і її намагаються використовувати у виборчій кампанії".
  • 4 березня Порошенко звільнив Гладковського з РНБО.

Олександр Шумілін, УП