Уряд перевірить, чому Бойку дозволили з "комфортом" злітати в Москву

Середа, 27 березня 2019, 12:11

Кабінет міністрів доручив перевірити Державіаслужбу, Украерорух та прикордонників на предмет порушення закону України, через переліт кандидата у президента України від "Опозиційної платформи – За життя" Юрія Бойка з України в Росію.

Про це йшлося 27 березня на засіданні уряду.

Зокрема, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков обурився, чому так сталося, що 22 березня, всупереч забороні авіаційного сполучення між РФ та Україною, Бойко разом з кумом президента РФ Віктором Медведчуком здійснили переліт "Київ (Жуляни) - Москва" о 12.50, "Москва - Київ (Жуляни)" о 23.18.

За словами Авакова, переговори Бойка з російським прем’єром у Москві були "антиукраїнськими".

"Я хочу отримати відповідь, хто з державний чиновників приймав рішення, в порушення заборони, створити такий комфорт для людей, які в Москві з прем’єром Медвєдєвим обговорювали антиукраїнське питання?", - звернувся до прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана міністр МВС.

У відповідь, Гройсман дав доручення перевірити Державіаслужбу, Украерорух, прикордонників.

"Всіх перевірити, хто діяв і в яких межах, і де були допущенні порушення закону України з відповідним реагуванням  й інформуванням Кабінету міністрів", - сказав Гройсман.

Генпрокурор Юрій Луценко, який був присутній на засіданні, заявив, що 27 березня буде зареєстроване провадження через незаконний перетин кордону.

"Але питання є не тільки до авіаслужби, але й до прикордонної служби, яка випустила цих осіб, всупереч встановленому порядку", - заявив Луценко.

У Москву Бойко і Медведчук дісталися на літаку кума Путіна Falcon 900.

Медведчук уповноважений на перемовини з РФ щодо звільнення полонених та політв’язнів. Тому йому дозволено літати до Росії попри закрите авіасполучення.

За даними "Схем", із початку 2018 року він літав до Росії щонайменше 21 раз.

Також журналісти дізналися, що разом з Медведчуком до Росії літав його давній політичний соратник, народний депутат від "Опозиційного блоку" Тарас Козак, який не має стосунку до процесу переговорів щодо звільнення бранців Кремля.

Нагадаємо:

  • 22 березня прем'єр Росії Дмитро Медведєв провів у Москві зустріч з представниками "Опозиційної платформи – За життя" кандидатом у президенти України Юрієм Бойком і кумом президента РФ Володимира Путіна Віктором Медведчуком.
  • Після цього Бойко і Медведчук заявили, що будуть продовжувати вести переговори з керівництвом РФ, зокрема, щодо постачання в Україну російського газу.
  • Служба безпеки пообіцяла в стислі терміни надати у межах своєї компетенції правову оцінку поїздці Бойка і Медведчука до Москви.

Альона Мазуренко, УП


powered by lun.ua