"День тиші": ЧЕСНО назвала кандидатів, що "грішать" прихованою агітацією

Субота, 30 березня 2019, 11:57

У "день тиші" рух ЧЕСНО виявив у Києві декілька білбордів, які нагадують агітацію кандидатів у президенти Володимира Зеленського, Петра Порошенка та Юлії Тимошенко, але не містять вихідних даних.

Про це 30 березня повідомили у ЧЕСНО.

"Декілька днів тому на багатьох білбордах та сітілайтах з'явилася реклама у вигляді гасел, яка не містить згадок про кандидатів, але стилізована під їхню агітацію. Формально така реклама не є порушенням виборчого законодавства", - зазначають у ЧЕСНО.

В організації зауважили, що зазвичай подібну рекламу розміщено на тих самих площинах, де раніше була агітація кандидата. 

"Першими змінювати зображення перед самими виборами почали у Порошенка. Офіційну марковану рекламу "Кандидатів багато - президент один" замінили на виконану в тому ж стилі "Думай", але вже без вихідних даних. Цього ж дня зі сторінки Президента у Facebook почали поширювати рамки для аватарок з тим же гаслом. Аналогічна ситуація з рекламою Тимошенко: її "Україна обирає зміни" замінили на виконане в тому ж стилі "Змінюй", так само без вихідних даних", -  зазначає експерт Руху ЧЕСНО Ігор Фещенко.

На його думку, найімовірніше, дана реклама оплачувалася не з виборчих фондів, а отже невідомими є походження коштів та обсяг витрат на встановлення цієї реклами спеціально до "дня тиші" та дня виборів. 

Рекламу розміщено на тих самих площинах, де раніше була агітація кандидата. 
 
 
 
Рекламу розміщено на тих самих площинах, де раніше була агітація кандидата. 
 
 
Почасти білборди, які залишилися на вулицях міста, нагадують агітацію кандидатів у президенти

Окрім того в одному з районів Києва "досі можна зустріти пряму агітацію кандидатів, що є порушенням виборчого законодавства". Йдеться, зокрема, про кандидата від "Свободи" Руслана Кошулинського. Агітація не містить вихідних даних та розміщена у непристосованому для цього місці.

"Цю рекламу до дня тиші мали б прибрати комунальні служби", - зазначають у ЧЕСНО. 

Подібні явища журналісти руху ЧЕСНО фіксують у різних регіонах, йдеться у повідомленні організації. 

Читайте також: 

Що треба знати про головних кандидатів у президенти: програми, стратегії і спонсори

Нагадаємо:

  • 30 березня, напередодні виборів президента в Україні - "день тиші", у цей день будь-які агітаційні заходи, розміщення агітаційних матеріалів у ЗМІ, виборчих листівок, плакатів та іншої друкованої агітації кандидатів заборонено.

  • 31 березня відбудеться перший тур виборів президента, участь у ньому візьмуть 39 кандидатів. 

  • П’ятеро з раніше зареєстрованих 44 кандидатів відмовилися від участі у виборах: Андрій Садовий, Дмитро Гнап і Дмитро Добродомов зняли свої кандидатури на користь Анатолія Гриценка, Сергій Кривонос – на користь Петра Порошенка, Євген Мураєв – на користь Олександра Вілкула.

  • Згодом Сергій Тарута заявив про об'єднання зусиль із Юлією Тимошенко, а Олександр Мороз попросив не вважати його кандидатом, бо продовжувати "недоцільно". При цьому обидва кандидати будуть присутні у бюлетенях, ставити штамп "вибув" дільничні виборчі комісії не уповноважені.

Українська правда
Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою.