Філарет: Розділ ПЦУ допускаю, але єдину церкву ми створимо

Неділя, 12 травня 2019, 23:52
Філарет: Розділ ПЦУ допускаю, але єдину церкву ми створимо

Почесний патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет заявив, що допускає поділ Православної церкви України і стверджує, що, як і предстоятель ПЦУ, уповноважений скликати Собор.

Про це Філарет заявив у коментарі "ТСН", який був оприлюднений увечері в неділю, пише "Інтерфакс-Україна".

За словами Філарета, через вкрай рідкісне спілкування з предстоятелем ПЦУ Епіфанієм "церква розділилася".

"Через те, що немає спілкування - а воно має бути. ... Зараз моє завдання, як патріарха, зберегти українську церкву", - заявив він.

Філарет також заявив, що Українська православна церква Київського патріархату досі існує.

"Він (Київський патріархат - ред.) є, його не потрібно повертати, він існує. Є патріарх? Якщо є патріарх, значить, є і патріархат, є Київська патріархія. Тому повертати патріархат не потрібно. Він є і має бути ... І буде патріархат. Причому, не тільки буде невизнаним. Прийде час, коли його буде визнано", - заявив Філарет.

На питання, чи допускає він розділення ПЦУ, патріарх заявив: "Допускаю. Але ми створимо єдину церкву".

Читайте також: Митрополит Київський Епіфаній. Як в Україні з'явилася автокефальна Церква

Нагадаємо, 

  • 15 грудня 2018 року українські церкви об’єдналися у єдину Православну церкву України, її очолив митрополит Епіфаній. Представники РПЦ (УПЦ МП) переважно відмовилися визнати її, але окремі парафії переходять до ПЦУ.
  • 5 січня 2019 року у Стамбулі було підписано Томос про автокефалію української церкви, 6 січня патріарх Варфоломій передав його Епіфанію.
  • На початку травня Філарет заявляв, що УПЦ КП не ліквідована, та направив майже усім єпископам ПЦУ запрошення на зустріч на бланках неіснуючого Київського патріархату.
  • На сайті колишньої УПЦ КП було оприлюднено різке звернення Філарета до Епіфанія та запрошення його на святкування пам’яті святого священномученика Макарія, також на бланку Київського патріархату.
  • У відповідь на заяву Філарета у Міністерстві культури заявили, що Українська православна церква Київського патріархату припинила існування й увійшла до Православної церкви України.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Усі новини...