"Схеми" відповіли на звинувачення Зеленського: Нічого спільного з реальністю

Четвер, 10 жовтня 2019, 14:45

Редакція програми "Схеми: корупція в деталях" відкидає звинувачення президента Володимира Зеленського у тому, що журналіст Сергій Андрушко вів себе не етично і "кидався" на когось.

Джерело: головний редактор програми "Схеми" (спільний проект Радіо Свобода та UA:Перший) Наталія Седлецька у Facebook.

Пряма мова: "Подібні заяви не мають нічого спільного з реальністю – відео інциденту ми одразу опублікували у повному обсязі, щоб у цьому можна було легко пересвідчитись. Подібні звинувачення Зеленського – це ніщо інше, як спроба хоч якось виправдати непрофесійні та незаконні дії своєї підлеглої".

"Окрім того, обговорювати інцидент у руслі протиставлення "здорового мужика" проти "дєвочкі" (цитата) – це знижувати рівень дискусії та маніпулювати на темі гендеру, що очевидно звучить принизливо для обох сторін".

Деталі: Седлецька наголосила, що дискусія була зовсім про інше – про те, чи має право речниця президента із застосуванням фізичної сили, ізолювати журналістів від президента, коли вони намагаються поставити свої, часто гострі та незручні, але суспільно важливі запитання главі держави.

Вона додала, що несвідомо чи навмисно, Зеленський звів тему поведінки Мендель до випадку з одним журналістом, хоча такі дії з її боку систематичні, про що заявили представники цілої низки видань.

Попри все це Седлецька привітала публічну заяву Зеленського про те, що у випадку, якщо Мендель так поводитиметься з журналістами і надалі, то він з нею розійдеться.  

Що було раніше: 10 жовтня під час спілкування з журналістами на фудмаркеті президент Володимир Зеленський виправдовував поведінку свого прес-секретаря Юлії Мендель, відзначивши що "здоровий мужик" Андрушко стрибав на Мендель, що він "не може мікрофоном бити його по обличчю", і що у такому випадку він захищатиме "дєвочку".   

Читайте також: Що не так з Мендель і яким має бути речник президента

Передісторія:

  • 5 вересня 2019 року Зеленський прибув до будівлі ВАСУ зі своїм оточенням, де була і Мендель. Біля входу до приміщення Зеленського чекали представники ЗМІ, серед яких був журналіст програми "Схеми" "Радіо "Свобода" Сергій Андрушко.
  • Андрушко намагався напряму поставити запитання президенту Володимиру Зеленському та керівнику його офісу  Андрію Богдану. Речниця Зеленського та охорона президента не давали йому це зробити – притримували журналіста, заважаючи підійти до Богдана.
  • Мендель пізніше пояснила, що "зупиняла" журналіста "Схем" Сергія Андрушка, бо той "втручався в особистий простір" першої особи держави.
  • Пізніше редакція програми "Схеми: корупція в деталях" оприлюднила повне відео спілкування Андрушка з Мендель.
  • Також було опубліковано відео, як 13 вересня Мендель відтягнула іншого журналіста – Крістофера Міллера – від Зеленського, не давши йому поставити запитання.
  • 28 вересня Національна спілка журналістів закликала Офіс президента та Мендель вибачитися за її некоректну поведінку.
  • 30 вересня медіарух "Медіа за усвідомлений вибір" закликав Зеленського публічно відреагувати на "загрозливе" перешкоджання роботі журналістів з боку його речниці.
  • Спільнота незалежних журналістів "Ініціатива 34" вимагає звільнення речниці президента Юлії Мендель за непрофесійну поведінку стосовно журналістів.
  • У заяві, оприлюдненій на "Детектор Медіа", нагадали, що "відкрите спілкування із журналістами – це не лише ознака демократичності влади, а й її обов’язок".

Українська правда
Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою.