Зеленський не покаже розмови з Путіним: Я – головнокомандувач, а не ведучий

Четвер, 10 жовтня 2019, 14:59

Президент Володимир Зеленський не буде оприлюднювати розшифровку своїх розмов із президентом Росії Володимиром Путіним.

Джерело: зустріч Зеленського з журналістами за столом на Фудмаркеті в Києві

Пряма мова: "Я не готовий опубліковувати свої розмови. Я навіть не опублікував свої розмови з паном Трампом. Я – верховний головнокомандувач, а не телеведучий будь-якого каналу.

Я не займаюся піаром, у мене немає ніяких роздумів з приводу порушувати "червоні лінії". Але тактика є тактика, стратегія є стратегія. І я не повинен показувати всім свої розмови з тим чи іншим лідером будь-якої країни. Це щось нове".

Щодо діалогу з Путіним Зеленський наголосив: "Мої розмови з президентом Російської Федерації підкріплені результатом – дуже складним, дуже детальним, але реальним: повернення людей… До чого призведе публікація моїх розмов із Путіним – чи призведе вона до будь-якого продовження наших зустрічей? Я думаю, ні, все буде закінчено.

Чи бажання є отримати такий результат і не отримати більше ніколи можливості повернути наших полонених, яких дуже багато на території "ДНР"/"ЛНР" і на території Росії і в Криму? Чи буде у мене можливість їх повернути (в такому разі)? Ніколи. Що я скажу їхнім сімям? Що мене попросили журналісти? Що мене попросили люди?

Я не граюся в ніякі ігри, які пов’язані з життям людей. Я не буду нічого опубліковувати, бо я знаю, що це нашкодить продовженню процесу повернення людей і припинення війни".

Зеленського закидали питаннями
Зеленського закидали питаннями
Ельдар Сарахман

Президент додав: "Якщо будь-які люди через будь-які засоби масової інформації будуть просити мене щось опубліковувати, я почну опубліковувати розмови цих людей з будь-якими іншими лідерами. Але я цього не роблю, тому що я гадаю, що це в цілому неправильно.

Навіть якщо в тих розмовах була та чи інша риторика – про якихось людей, про якісь прізвища, про якісь країни – я гадаю, що це неможливо і неправильно. Тому що це будуть проблеми з західними партнерами і в нас всередині у суспільстві".

Зеленський закликав: "Давайте боротися за результат. Якщо ці дзвінки приносять результат – давайте їх залишимо в тому форматі, в якому в нас є правильний результат".

Крім того, на бліц-запитання, чи боїться він Путіна, український лідер відповів: "Ні".

Передісторія:

  • У вересні в рамках підготовки до президентських виборів у США спалахнув скандал через липневу розмову американського й українського лідерів, під час якої Дональд Трамп нібито тиснув на Володимира Зеленського щодо розслідування ролі сина демократа Джо Байдена Хантера в українській компанії Миколи Злочевського "Burisma".
  • Після публікацій у ЗМІ Білий дім оприлюднив зміст розмови з українським президентом. При цьому в адміністрації президента США відмовились співпрацювати зі слідством у справі про імпічмент Трампу.
  • Зеленський заперечував тиск Трампа і не став публікувати свою версію розмови.
  • Адвокат Трампа Рудольф Джуліані опублікував шматки своєї переписки з колишнім спецпредставником США з питань України Куртом Волкером, які стосувалися організації зустрічі Джуліані з помічником Зеленського Андрієм Єрмаком.
  • Віце-президент США Майк Пенс заявив, що готовий оприлюднити стенограми своїх телефонних розмов із президентом України.

Олена Рощенко, УП
Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою.