Зеленський: Жити на Банковій? Щоб я з глузду з’їхав?

Четвер, 10 жовтня 2019, 15:24

Президент Володимир Зеленський обіцяє не збільшувати видатки на утримання Офісу президента.

Про це він сказав 10 жовтня під час зустрічі з журналістами на фудмаркеті.

Журналіст нагадав Зеленському обіцянку "продати к бісовій матері" майно Держуправління справами і слова про те, що в президентських резиденціях будуть дитячі будинки. Та про те, що в проекті держбюджету на 2020 рік фінансування Офісу президента планують збільшити на 40 млн грн.

Зеленський зазначив, що в державі буде відбуватися велика приватизація, але пояснив, що навколо майна ДУСі – складна ситуація. Наприклад щодо готелю "Україна", який складно передати до приватизації, тому що багато різних кримінальних справ і судових рішень щодо цього об'єкта, а також є питання збереження роботи для людей, які працюють на об’єктах ДУС.

Також Зеленський опонував журналісту:

"У мене до вас питання.. Мені не вистачає відповіді від суспільства. Є резиденція президента України. Щоб ви робили на моєму місці? Я живу в квартирі. Резиденцію продавати ми не будемо, вона залишиться. Я там не буваю. У мене до вас питання. А якщо охоронці живуть в коридорах на вулиці, чи повинен президент країни переїжджати в безпечне місце чи ні?".

Журналіст нагадав Зеленському, що президенти і лідери багатьох країн живуть по місцю роботи. Наприклад, Ангела Меркель живе неподалік свого офісу, Трамп – у Білому домі: "Якщо ви не з’їжджаєте з Банкової, можливо доцільно обладнати частину Банкової…"

"І жити на Банковій? Щоб я з глузду з’їхав?", – емоційно відреагував Зеленський.

"Я не можу в Маріїнському (палаці –ред.) жити, ви розумієте. А пан Макрон живе саме в такій ситуації (Єлисейський палац – резиденція французького президента). Це дійсно дуже складне питання, охорона вішається, тому що я живу в квартирі. Знаєте чому? Я не можу переїхати до жодної резиденції, тому що, наше суспільство почне мене через це… Ну ви розумієте...".

У той же час на питання, чи обіцяє президент не збільшувати витрати на утримання Офісу президента, Зеленський відповів: "Так".

Нагадаємо:

  • В управлінні ДУС є кілька резиденції президента, в тому числі – будівля на Банковій, 11, Центральна приймальна на Шовковичній, 14, Маріїнський палац.
  • Президент Володимир Зеленський планував переїхати з Банкової – можливо, в "Український дім" на Європейській площі.
  • А на Банковій пропонували влаштувати музей – і Національний художній музей України був не проти.
  • 20 червня команда президента Володимира Зеленського презентувала концепцію нового офісу: там запланували фонтан з ефектами і місце для протестів.  
  • 4 липня повідомлялося, що перетворення Українського дому на офіс президента можуть почати вже в серпні, на це потрібно близько 300 мільйонів гривень і приблизно 1 рік часу.
  • 31 серпня Богдан уже заявив, що Офіс передумав переїжджати з приміщення на вулиці Банковій.

Валентина Романенко, УП
powered by lun.ua