У Путіна звинуватили Україну в зриві розведення військ на Донбасі

32014 переглядів
Четвер, 10 жовтня 2019, 17:27

Помічник президента Росії Юрій Ушаков заявив, що Україна 9 жовтня "за надуманим приводом" обстрілів зірвала розведення сил на Донбасі в районі населених пунктів Золоте і Петровське.

Джерело: російське видання ТАСС

Пряма мова: "Не досягнута поки ще одна домовленість, яка була погоджена на попередніх нормандських самітах в Парижі і Берліні в 2015 і 2016 роках - про розведення сил в населених пунктах Золоте і Петровське. Українська сторона вчора під надуманим приводом порушення режиму припинення вогню не стала приступати до практичної частини розведення".

Деталі: За словами Ушакова, після розведення "можна буде більш конкретно говорити про терміни проведення саміту в нормандському форматі".

Про зустріч в нормандському форматі: "Перед цим (самітом) потрібно узгодити підсумки можливих рішень, які будуть прийняті на вищому рівні. Без ретельної підготовки, ми вважаємо, що такий саміт не приніс би необхідних результатів, а навпаки, дав би якийсь неправильний сигнал.

Саміт заради саміту не потрібен, необхідні конкретні результати по реалізації Мінських угод. Ми до цього готові".

Деталі: Розведення сил в Петровському і Золотому одна з умов для проведення саміту "нормандської четвірки".

Передісторія

  • 1 жовтня президент Володимир Зеленський заявив про домовленість почати розведення військ у Петровському та Золотому. Але 7 жовтня розведення там не відбулося через порушення бойовиками тиші – і обстріли тривають.
  • 6 жовтня лідер "Національного корпусу" Андрій Білецький разом із ветеранами АТО (нині – ООС) прибули до Золотого на Луганщині та заявили про готовність захищати селище у випадку відведення українських військ. Його підтримала й "Українська добровольча армія".
  • 9 жовтня на блокпосту у місті Кремінна сталися сутички між поліцією та добровольцями і ветеранами, які прямували в Золоте, аби не допустити розведення сил.

Знати більше: Піти чи залишитись. Чи допоможе розведення військ закінчити війну на Донбасіpowered by lun.ua