У справі Фрумана й Парнаса – третій арештований: бізнесмен українського походження

17011 переглядів
Субота, 12 жовтня 2019, 22:46

У США за звинуваченням у порушенні правил фінансування виборчої кампанії чинного президента США Дональда Трампа заарештовано бізнесмена українського походження, громадянина США Андрія Кукушкіна.

Джерело: CBS SF

Деталі: 46-річний Кукушкін є одним з чотирьох осіб фігурантів обвинувального висновку, оприлюдненого прокурором США Джеффрі Берманом, серед яких - Ігор Фруман і Лев Парнас. Четвертий підозрюваний - Девід Коррейя.

"Усі четверо звинувачуються у змові з метою приховати внески в розмірі 10 тис. доларів у виборчі кампанії двох кандидатів штату Невада від неназваного російського бізнесмена, який хотів отримати ліцензії на бізнес, пов'язаний з марихуаною. Федеральний закон забороняє внесення передвиборних внесків іноземними громадянами", - зазначено у повідомленні.

Згідно обвинувального висновку, Кукушкін, на відміну від Парнаса і Фрумана, не звинувачується у додатковій змові з метою приховати виплату неназваному члену Конгресу, щоб просунути "інтереси принаймні одного чиновника українського уряду".

Кукушкіна було заарештовано у Сан-Франциско вранці 10 жовтня. За словами помічника керівника нью-йоркського відділення ФБР Вільяма Суїні, він постав перед мировим суддею у Сан-Франциско. Згідно з судовими протоколами, його було взято під варту до слухання у п'ятницю.

Очікується, що пізніше Кукушкіна буде переведено до Нью-Йорка, де йому будуть пред'явлені звинувачення.

Читайте також:  

Фруман і Парнас. Чим відомі бізнесмени, які фінансували кампанію Трампа

Передісторія:

  • 8 жовтня екс-генпрокурор Юрій Луценко розповів про свої зустрічі з адвокатом Трампа Рудольфом Джуліані. Під час однієї з них, за словами Луценка, вони обговорювали справу компанії Burisma, з якою пов’язаний син головного опонента Дональда Трампа на виборах в США 2020 року Джо Байдена.
  • 9 жовтня у США затримали двох бізнесменів Льва Парнаса й Ігоря Фрумана – уродженців України й Білорусі, – які були спонсорами виборчої кампанії чинного президента США Дональда Трампа. Їх звинувачують у порушенні правил фінансування виборчих кампаній.
  • 10 жовтня суд ухвалив узяти Парнаса і Фрумана під арешт. Адвокат Трампа Руді Джуліані називав цих бізнесменів своїми клієнтами.
  • За даними ЗМІ, з кінця 2018 року Фруман і Парнас представили Джуліані декільком українським прокурорам для обговорення справи Хантера Байдена – сина "демократа" Джо Байдена.
  • Медіа повідомляли, що колишні генпрокурори України Віктор Шокін і Юрій Луценко "злили" Трампу компромат на його потенційного конкурента на виборах 2020 року Джо Байдена.
  • Фруман і Парнас лобіювали звільнення посла США в Україні Марі Йованович, яку Трамп зняв з посади цієї весни.
  • Журналісти також встановили, що Парнас і Фруман шукали зустрічі з Володимиром Зеленським. Під час інавгурації у травні вони зупинялися в готелі Hilton в Києві.
  • Комітети Палати представників вимагав документи і свідчення цих бізнесменів, що стосуються їх взаємодії з адміністрацією Трампа, Джуліані і українськими чиновниками.
  • За даними Reuters, Парнас і Фруман працювали на українського олігарха Дмитра Фірташа.
  • 12 жовтня стало відомо, що прокуратура в США розслідує можливе порушення закону з боку Джуліані під час його діяльності в Україні. 

Українська правда


powered by lun.ua