Євродепутат – Зеленському: Наступний Майдан не буде мирним

Вівторок, 22 жовтня 2019, 10:48

Європейці вбачають небезпеку в концентрації влади президентом України Володимиром Зеленським і вимагатимуть від нього продовження реформ, а від Верховної Ради – демократії.

Про це заявила віце-президент комітету Асоціації "Україна – ЄС", депутат Європарламенту Віола фон Крамон-Таубадель в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

"Ми як депутати Європейського парламенту повинні наполягати на чистій процедурі ухвалення законопроектів, ми повинні наполягати, щоб роль парламенту була сильною, щоб депутати в повному обсязі використовували свої права і виконували свої обов'язки, щоб була прозорість процедури та відповідне обговорення", – сказала вона.

"У мене є проект листа до Верховної Ради. Звісно, ми відзначимо, що дуже зацікавлені в продовженні інтенсивної співпраці. Водночас, ми повинні сказати, що вважаємо, що сильний парламент означає іншу процедуру", – повідомила Віола фон Крамон-Таубадель.

"Інший аргумент полягає в тому, що ми виділяємо достатню кількість грошей цій чудовій країні, багато грошей іде на реформи. І якщо пан Зеленський не хоче продовжувати з цими реформами, а натомість їм перешкоджати чи навіть розвернути їх назад, ми повинні на це реагувати", – заявила вона.

"Ми не будемо мовчати. ​​Ми повинні розробити необхідні рекомендації, тому що в наших інтересах продовження процесу реформ", – попередила євродепутат.

Вона наголосила: "Український виборець голосував за краще життя, і якщо пан Зеленський буде блокувати чи змінювати напрямки успішних реформ у своїх інтересах, то тоді у нас є проблема".

Віола фон Крамон-Таубадель упевнена, що у європейських політиків буде розчарування, коли реформатори будуть змушені покинути свої пости чи повернеться корупція.

На її думку, вибудовування вертикалі влади, як це відбувається в Росії, найменше потрібне Україні.

"У країні має бути сильний парламент. Те, що ми бачимо, – то це свого роду сліпе голосування. Забагато на кону, надто багато можна втратити", – заявила євродепутат.

"І якщо люди не будуть задоволені, я маю на увазі тих, хто повертається з війни, тих, у кого є зброя, – наступний Майдан не буде мирним. Це може бути жахливо", – вважає вона.

"Український парламент, уряд і президент повинні зробити так, щоб люди отримали те, на що вони заслуговують. Це не та ж сама гра, яку ми всі, українці і друзі України в Європі, бачили до цього багато разів", – додала фон Крамон- Таубадель.

Вона пояснила: "Щоразу, коли у вас змінювалася влада, система корупції і вплив олігархів залишалися. Зараз же люди голосували за те, щоб цього позбутися. Але, як я вже показала на прикладі реформи в охороні здоров'я, це не так. Те ж саме зараз відбувається у сфері юстиції... Щодо вертикалі влади – це дуже страшно".

"Потрібен контроль. Потрібен механізм стримування і противаги. Саме про це – демократія. Це не лише про владу. В іншому випадку він (президент) може розігнати парламент, судову систему, засоби масової інформації і буде вирішувати, як маленький диктатор. Це не те, чого ви хочете в демократії", – заявила євродепутат.

"Ви хочете, щоб був сильний парламент, сильна і незалежна судова система і так далі. Те, що він намагається розвивати, концентруючи владу, – це небезпечно", – додала фон Крамон-Таубадель.

Аргумент про те, що Зеленському потрібно багато влади, щоб змінювати життя на краще, вона відкинула: "Це те, що говорив Путін. За 2 роки народ прокинеться в абсолютно іншій системі – і буде цим шокований. Але я не думаю, що тут хтось спокійно до цього поставиться".

Передісторія:

  • Шоумен Володимир Зеленський переміг на виборах президента України 21 квітня 2019 року, отримавши 73,22% голосів виборів. 20 травня він склав присягу й змінив Петра Порошенка на посаді.
  • Зеленський і до, і після вступу на посаду критикував медичну реформу, а також закон про функціонування української мови як державної.
  • Зі зміною Кабінету міністрів заговорили про згортання реформи охорони здоров’я й реформи державної служби.
  • І частину громадськості обурила згода Києва на вирішення конфлікту на Донбасі за "формулою Штайнмаєра", через що Україною прокотилася хвиля протестів "Ні капітуляції"

Олена Рощенко, УП
Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою.
01:26
Орбан потай відпочив у Хорватії – ще недавно він казав, що вона "забрала" територію Угорщини
00:45
Зеленський поговорив з Клінтоном, подякував за підтримку України
00:11
Якщо дозволити Росії цькувати Україну, у світі почнеться "сезон полювання" – Блінкен
00:07
Посол про збиту поблизу Умані ракету: Атаки РФ можуть спричинити жертви серед євреїв
23:43
Кораблі, які вивозять українське зерно морем, захищені "буферними зонами" – ЗМІ
23:35
Зеленський: Україна має повернути все, не залишаючи замороженого конфлікту
23:19
Переломи та ампутації. Як травматологи у військовому госпіталі рятують кінцівки бійців
23:13
Повітряним силам вдалося збити ворожі ракети вдень і ввечері – Зеленський
23:07
Економічні новини 8 серпня: Ліван відмовився від українського зерна, Baykar придбав ділянку в Україні під завод
23:03
Норвегія готується обмежити експорт електроенергії до ЄС на тлі газової кризи
Усі новини...