$35 млн військової допомоги США не дійшли до України

Середа, 20 листопада 2019, 10:25

Більше 35 мільйонів доларів з виділених США майже $ 400 млн на військову допомогу Україні не дійшли до Києва.

Джерело: Los Angeles Times з посиланням на документи про витрати Пентагону.

Дослівно: "35,2 мільйона доларів США, призначених для гранатометів, безпечного зв'язку і бойових кораблів військово-морських сил (України, – ред.), не покинули Казначейство США, згідно із законодавством та документами, що відстежують витрати Пентагону".

Деталі: Прес-секретар Пентагону підполковник Карла Глісон підтвердила, що Україні ще мають перевести 36 мільйонів доларів, але повідомити, чому допомогу досі не надали, відмовилася. За її словами, кошти надійдуть в Україну "протягом наступних декількох тижнів".

У понеділок демократи Сенату в комітетах з оборони написали листа міністру оборони Марку Есперу. У ньому вони підкреслили, що важливо прискорити виділення Україні "цієї критично важливої допомоги, яку Конгрес спеціально виділив для підвищення безпеки України", щоб підтвердити прихильність США до України.

Знати більше: Імпічмент на тлі Зеленського: які обвинувачення висунули Дональду Трампу

Передісторія:

  • Раніше стало відомо, що президент США Дональд Трамп попросив керівника адміністративно-бюджетного управління Міка Малвейні призупинити мільйонні виплати військової допомоги Україні приблизно за тиждень до дзвінка президенту Володимиру Зеленському 25 липня.
  • На початку вересня видання The Washington Post повідомило, що Трамп схиляв Зеленського відкрити справу щодо сина свого конкурента на виборах-2020 Джо Байдена.
  • Увагу до цього посилило рішення адміністрації Трампа видати військову допомогу Україні після затримки, яка спантеличила членів Конгресу з обох партій.
  • Через розмову Трампа і Зеленського у США розпочали процедуру імпічменту президента.
  • 25 вересня Білий дім оприлюднив текст телефонної розмови між президентом США Дональдом Трампом і президентом України Володимиром Зеленським.
  • З тексту розмови випливає, що Трамп схиляв президента України Володимира Зеленського розпочати розслідування проти політичного опонента колишнього віцепрезидента Джо Байдена.
  • Зеленський публічно заперечував, що президент США чинив на нього тиск.   

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою.