Труба очікував на скандальний "злив" записів розмов нібито за його участі

Субота, 23 листопада 2019, 01:49
Труба очікував на скандальний злив записів розмов нібито за його участі

Директор Державного бюро розслідувань Роман Труба заявив, що оприлюднені на Telegram-каналі записи розмов нібито з кабінету директора ДБР "були до певної міри очікувані".

Джерело: виступ Труби в ефірі програми "Свобода слова Савіка Шустера"

Пряма мова: "З приводу записів, які були оприлюднені анонімним абонентом на Telegram-каналі, я можу сказати наступне: вони були до певної міри очікувані. 

Я хочу щоби присутні звернули увагу, в який період часу ці записи були оприлюднені, хто саме перший їх оприлюднив, хто їх розганяв. І це буде відповідь на питання "Для чого і кому вони потрібні"."

Деталі: Конкретної відповіді, чи то його голос на записах, Труба не надав. 

За його словами, "шоу із записами" не відповідає стилю роботи директора ДБР і він за нього не буде нести відповідальність. Він вважає, що оприлюднення записів - це провокації, які створюються через незалежність правоохоронного органу.

Труба нагадав про прослушку, яка була знайдена в його кабінеті 21 вересня, заявивши, що це ставить загрозу незалежності ДБР. 

Також очільник ДБР наголосив, що не отримував ніколи вказівок щодо будь-яких кримінальних проваджень чи розслідувань. 

Пряма мова: "Ні на нарадах, ні в телефонних зв’язках я ніколи не отримував жодних вказівок про спрямування розслідування чи про акцент на будь-яке кримінальне провадження."

Ще більше деталей: Директор ДБР також заявив, що у розслідуванні щодо знайдених "жучків" у його кабінеті є прогрес. Наразі правоохоронці докладають максимум зусиль, щоб виявити виконавців і дати їх діям правову оцінку.

Передісторія:

  • 21 вересня Труба заявив, що виявив у робочому кабінеті апаратуру для прослуховування, вмонтовану у вентиляційну систему. 
  • Увечері 19 листопада в месенджері Telegram з'явився анонімний канал під назвою "Трубу прорвало", де викладають аудіозаписи, зроблені нібито в кабінеті керівника ДБР і на яких чутно схожий на його голос.
  • Роман Труба назвав записи, оприлюднені у Telegram-каналі "Трубу прорвало", провокацією, але відмовився коментувати, чи там звучить саме його голос.
  • На записах одного зі співрозмовників імовірний Труба називає "Андрій", "Андрій Йосипович" (можливо, керівник Офісу президента Андрій Богдан).
  • На одному з аудіозаписів голос, який нібито належить Трубі, обговорює з іншим чоловіком "підозру по Уляні" (ймовірно, мова про ексочільницю МОЗ Уляну Супрун, – ред.) і просить "підготувати довідки", бо він іде на "доповідь до Володимира Олександровича".
  • Також на записах обговорюють, що заступники Труби фігурують на плівках НАБУ, знятих в кабінеті у судді Вовка.
  • Крім того, на записах нібито є голос заступника Богдана Андрія Смирнова, який дає вказівки кого допитувати, кого "підвісити", а кого "доганяти".
  • На записах нібито Труба зупиняє обшуки на підприємствах Костянтина Жеваго, обговорює те, що п’ятий президент Петро Порошенко не прийшов на допит, і те, що під час візиту МВФ не треба чіпати Приватбанк и НБУ.
  • Президент Володимир Зеленський пообіцяв "розібратись" у ситуації із записами розмов. 

Ольга Гетьманець, УП

"Українська правда" в Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування