НАБУ затримало 10 осіб, причетних до схеми на митниці

Вівторок, 26 листопада 2019, 11:24
НАБУ затримало 10 осіб, причетних до схеми на митниці

Детективи Національного антикорупційного бюро затримати 10 осіб за підозрою у вчиненні злочинів, пов’язаних із порушенням митного законодавства.

Джерело: пресслужба НАБУ, Facebook-сторінка заступника начальника Київської міської митниці ДФС Сергія Тупальського.

Дослівно: "Попередньо дії затриманих, серед яких 7 співробітників органів митного контролю, кваліфіковано за ч.2 ст.364, ч. 3 ст. 212, ч. 1 ст 255 КК України.

Вирішується питання про повідомлення затриманим про підозру".

Дослівно Тупальський: "За порадою адвоката я не можу зараз розповідати подробиці справи. Але можу сказати, що обшуки в мене та ще низки співробітників Київської міської митниці відбуваються в межах відомої справи дворічної давнини".

Деталі: Наразі детективи та прокурори здійснюють інші слідчі дії, пов'язані зі встановленням обставин вчинення злочину.

За словами Тупальського, те, що відбувається, "це – не випадковий збіг обставин і не помилка. Це перехід "реформи" митниці на наступний рівень".

Що було раніше: 26 листопада з'явилася інформація про слідчі дії у Тупальського. За інформацією УП, його затримали, в рамках справи, пов'язаної з "одним із найвідоміших контрабандистів" України одеським бізнесменом Вадимом Альперіним, який нібито пропонував детективам НАБУ хабар у 800 тисяч доларів.

За словами джерела УП, Альперіну вдалося втекти. 

В кінці 2018 року на початку 2019 року Тупальський виконував обов'язки керівника Одеської митниці. 

Знати більше: "Хабар на мільйон. Чому заарештували одеського "короля контрабанди" Альперіна"

Нагадаємо: 

  • У січні 2018 року прокуратура АР Крим спільно зі СБУ викрила контрабандну схему Альперіна, робота якої могла завдати близько 700 мільйонів гривень збитків держбюджету.
  • Одеське угруповання контрабандистів створило десятки фірм-одноденок, директорами яких були підставні особи. Ці компанії отримували великий обсяг товару з Китаю (взуття, тканини, сумки тощо). Постачанням товару з Китаю займались аналогічні фірми-прокладки. Контракти ж фактично фабрикували в Одесі. У документах вказували вартість товару, занижену в десять та більше разів.
  • Митники коригували митну вартість товару до рівня, який відповідав реальній вартості, але представники одеських компаній, користуючись 55-ою статтею Митного кодексу, вносили на рахунки митниці відповідні фінансової гарантії, що давало можливість направити товар у вільний обіг.
  • Далі ці компанії-імпортери зверталися до одного з одеських судів. І група суддів скасовувала рішення митниці, фактично зобов’язуючи її розмитнювати товар за значно заниженою вартістю та повертати імпортерові його фінансову гарантію.
  • У листопаді 2017 року повідомлялося про арешт 450 мільйонів, що належать двом десяткам одеських компаній-імпортерів, які контролював Альперін.
  • Пізніше стало відомо, що Альперін пропонував детективам НАБУ хабар у 800 тисяч доларів за зняття цього арешту.
  • Печерський райсуд Києва заарештував Альперіна на 60 діб із альтернативою внесення застави в 21 млн грн.
  • У грудні бізнесмен після внесення застави вийшов з-під варти.
  • Справа досі знаходиться на розгляді Печерського райсуду. За словами адвоката Віктора Петруненка, останнє судове засідання у листопаді 2019 року не відбулося, бо прокурори знаходилися в процесі атестації.

Українська правда

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування