Пожежа в Одесі: у поліції з'явилася нова версія

Вівторок, 10 грудня 2019, 13:36

Поліція не знайшла вогнегасників в Одеському коледжі економіки, права і готельно-ресторанного бізнесу, де у пожежі загинули 12 осіб, керівнику закладу оголосили підозру у вчиненні злочину.  

Джерело: керівник управління Національної поліції в Одеській області Олег Бех на брифінгу 10 грудня

Пряма мова: "Триває огляд місця події. Підозра одна вже оголошена керівнику коледжу вчора по службовій халатності. Безумовно, є й інші фігуранти. Слідство триває".

Деталі: Бех додав, що буде оголошено "декілька підозр".

За словами начальника обласної поліції, правоохоронці на місці пожежі не вилучили жодного вогнегасника, бо низка вогнегасників була під ліжком у коменданта.

Він також додав, що автоматичної системи оповіщення про пожежну безпеку у будівлі не було: ні сигналізації, ні датчиків чутливості до диму та температури.

Оповіщення здійснювалось у ручному режимі шляхом натискання на застарілу сигналізацію типу "ревун" біля місця вахтера на 1 поверсі.

Бех розповів, що поліція фіксує всі порушення у протоколі огляду місця події. Після цього будуть призначені відповідні експертизи, а після них уже будуть "слідчі кваліфікації щодо тих чи інших осіб".

За його словами, документів щодо пожежної безпеки вилучили вже багато, тому поліції "є з чим і з ким працювати".

Бех також додав, що понад 600 студентів навчались на платній основі, сплачуючи від 10 до 14 тисяч гривень на рік. Тому, за його словами, кошти для забезпечення безпеки дітей у коледжу були. Відповідно буде проведена перевірка, чи використовувалися ці кошти належним чином.

За словами правоохоронця, наразі до двох перших версій пожежі (загоряння через несправність електропроводки і навмисний підпал) додалась третя – необережне поводження з вогнем.

Водночас версії, про підпал архіву БТІ, щоб приховати махінації з нерухомістю, про яку пишуть у ЗМІ, поліція не розглядає.

Передісторія: 

  • Пожежа у будівлі Одеського коледжу економіки, права та готельно-ресторанного бізнесу сталася 4 грудня. 
  • У поліції Одеської області повідомили, що в кримінальному провадженні за фактом пожежі у коледжі готуються повідомлення про підозру двом особам.
  • За словами студентів, під час пожежі у коледжі не пролунало тривожних сигналів чи оголошень, багато учнів не відразу дізналися про займання.
  • Прем'єр Олексій Гончарук доручив відсторонити від виконання обов‘язків на час розслідування пожежі в Одеському коледжі керівника ГУ ДСНС в Одеській області Віктора Федорчака, його заступника із профілактики Михайла Вовка, а також керівника Департамента освіти Олександра Лончака.
  • Президент Володимир Зеленський доручив Кабміну і органам місцевої влади провести перевірку стану протипожежної безпеки закладів, установ та організацій з масовим перебуванням людей.
  • Станом на 10 грудня трагедія забрала життя 12 осіб. Місцезнаходження 4 осіб наразі невідомо, 5 осіб поки не вдалося ідентифікувати.

Ірина Балачук, УП
powered by lun.ua