Тимошенко знайшла "зраду" у результатах зустрічі в Парижі

Вівторок, 10 грудня 2019, 14:15

Лідерка ВО "Батьківщина" Юлія Тимошенко за підсумками зустрічі у "нормандському форматі" заявила, що її непокоїть теза про особливий статус Донбасу на постійній основі та легітимізація "формули Штайнмаєра".

Джерело: Facebook-сторінка Тимошенко

Пряма мова: "Викликає занепокоєння, що вперше в історії роботи Нормандського формату на рівні президента України легітимізовано "формулу Штайнмаєра", яка стає основою для подальших дій.

Також уперше в офіційному комюніке переговорів зафіксоване прагнення надати особливий статус окупованим територіям не на тимчасовій, а на постійній основі.

Лише маючи конкретне пояснення цих пунктів, можна прогнозувати наслідки цього раунду переговорів для України".

Деталі: Водночас, лідерка "Батьківщини" привітала відновлення переговорів лідерів України, Франції, Німеччини та Росії.

Також вона назвала "великим досягненням" рішення про обмін полоненими за формулою "всіх на всіх" до кінця 2019 року. Серед позитиву Тимошенко відзначила і позицію, що спочатку – відновлення кордону, а потім вибори.

На думку Тимошенко, наразі в Україна на часі внутрішній діалог: "Потрібна відверта розмова із суспільством. Українці мають бути впевненими, що мир буде справжнім, без втрати незалежності та суверенітету".

Що було раніше: 9 грудня 2019 року вперше з 2016 року відбулася зустріч у "нормандському форматі" на найвищому рівні та двосторонні зустрічі лідерів країн.

За підсумками зустрічі, сторони дали прес-конференцію та узгодили комюніке, де є тези про особливий статус Донбасу та "формулу Штайнмаєра".

Глави держав домовилися зустрітися ще раз через 4 місяці у Берліні (Німеччина).

Це була перша зустріч президента України Володимира Зеленського і президента РФ Володимира Путіна. За словами Зеленського, із Путіним не вдалося домовитися про новий контракт щодо транзиту газу, президенти узгодили новий обмін за формулою "всіх на всіх", розмежування на трьох нових ділянках на Донбасі.

Про окупацію Криму поговорити не вдалося.

Читайте також: Офіс президента опублікував комюніке паризького саміту. Повний текст

Перша нормандська: як та у чому Зеленський переміг Путіна на саміті в Парижі

Українська правда


powered by lun.ua