Поліція обшукала дім волонтерів Акастьолових у справі Шеремета

П'ятниця, 13 грудня 2019, 08:21
Facebook Євгена Акастьолова

Слідчі вночі обшукали помешкання подружжя волонтерів Євгена та Наталії Акастьолових

Джерело: Facebook-сторінки Наталі й Євгена Акастьолових, ТСН

Пост Наталі близько опівночі: "Я в шоці! До нас ломиться поліція в двері!!! Що робиться в країні?!"

Пост Євгена: "У мене вдома поліція, буде обшук".

Деталі: Євген Акастьолов у коментарях до свого посту написав, що обшук – "по справі Шеремета" (журналіст Павло Шеремет загинув 20 липня 2016 року від вибуху в автомобілі).

Наталя Горбонос-Акастьолова додала: "Вони всі зв'язки нових підозрюваних по справі Шеремета відпрацьовують. Треш".

Обшук закінчився близько 5-ї ранку.

 

У коментарях до посту Євгена Акастьолова Володимир Вербицький пише, що до помешкання волонтерів "нагнали десь біля 20-ти чорних масок зі зброєю", з квартири нікого не випускали.

 
Володимир Вербицький

За інформацією ТСН, поліція у квартиру Акастьолових на лівому березі Києва прийшла пізно вночі. Обшук тривав до п'ятої ранку.

Вилучили флешки, жорсткі диски, непрацюючі комп'ютери і зареєстрований мисливський карабін.

Шоковані друзі приїхали до Акастьолових підтримати їх.

Юрій Поліщук як доказ їхньої непричетності до справи Шеремета заскрінив пост Євгена Акастьолова від 20 липня 2016 року, що той тоді був у Маняві Івано-Франківської області.  

 

Євген під час Революції гідності був заступником командира Першої сотні, Наталя досі опікується пораненими бійцями у шпиталях.

Цьому передувало: 12 грудня правоохоронці повідомили, що підозрюють у справі Шеремета щонайменше п’ятьох людей: медсестру одного з парашутно-десантних батальйонів Яну Дугарь, лікаря й волонтера Юлію Кузьменко ("Лісу"), музиканта й добровольця Андрія Антоненка, добровольців Владислава та Інну Грищенків ("Бучу" й "Пуму").

За версією правоохоронців, закладала вибухівку під авто Шеремета Кузьменко, а допомагав їй Антоненко.

У Кузьменко й інших фігурантів пройшли обшуки. Антоненку, Кузьменко й Дударь обиратимуть запобіжний захід у п’ятницю 13 грудня.

Слідство вважає основним мотивом убивства журналіста Шеремета дестабілізацію ситуації в країні.

Народна депутатка й ветеранка Яна Зінкевич опублікувала довідку, що Яна Дугарь на момент убивства Шеремета перебувала в зоні проведення Антитерористичної операції. 

Знати більше: Що відомо про людей, яких підозрюють у причетності до вбивства Шеремета

Позиція "Української правди" щодо результатів розслідування МВС справи Павла Шеремета

Передісторія:

  • Один із керівників "Української правди" Павло Шеремет загинув від вибуху вранці 20 липня 2016 року. Йому підклали вибухівку під автомобіль.
  • Поліція кваліфікувала вбивство за статтею "умисне вбивство, вчинене способом, небезпечним для життя багатьох осіб".
  • Слідство схилялося до версії про професійні мотиви убивства, але за три роки ні організаторів, ні виконавців вибуху не встановило.
  • У травні 2017 року "Слідство.Інфо" оприлюднило фільм "Вбивство Павла", зроблений із представниками міжнародної мережі журналістів-розслідувачів OCCRP. У ньому були нові деталі, пропущені слідством, – зокрема, виявлені за допомогою записів із камер відеоспостереження.
  • Восени 2019 року слідство затримало Владислава та Інну Грищенків (чоловіка "Бучу", – 24 вересня на Волині, дружину "Пуму" – 5 листопада у Києві). Вони проходили у справі про невдалий замах у Косові (Івано-Франківська область) на бізнесмена Михайла Чекурака, який має кримінальне минуле. Але їх запідозрили і в причетності до вбивства Павла Шеремета.
  • За даними слідства, саморобні вибухові пристрої, підкладені під автівки Шеремета (липень 2016 року) й Чекурака (липень 2018 року) – майже ідентичні. А в вибухівці з Косова, яка не здетонувала, знайдено сліди ДНК Грищенків.
  • Учасник АТО Владислав Грищенко заявляв, що слідство пропонувало йому визнати себе винним у справі вбивства журналіста Павла Шеремета.

УП, доповнено


powered by lun.ua