Версія слідства: авто Шеремета мінувала дитячий хірург, допомагав – АТОвець

Четвер, 12 грудня 2019, 18:07

За версією правоохоронців, на основі проведених експертиз, закладала вибухівку під авто одого із керівників "Української правди" Павла Шеремета – волонтерка і дитячий хірург в "Охматдиті" Юлія Кузьменко, а допомагав їй – АТОвець Андрій Антоненко.

Джерело: заява начальника кримінальної поліції Євгена Коваля на екстреному брифінгу силовиків щодо вбивства Шеремета

Пряма мова Коваля: "Слідством надано на експертизу до київського науково-дослідного інституту судових експертиз міністерства юстиції України відеозразки, вилучені з відеокамер поблизу вибуху автомобіля Шеремета, а також відео, де зафіксовані підозрювані особи…

Ці дані допомогли встановити ідентичність осіб на відео…

Особа чоловічої статі, що бере участь в закладанні вибухового пристрою під авто Шеремета  – це Антоненко.

Особа жіночої статі, яка закладала вибухівку – це Юлія Кузьменко".

 

Деталі: Для експертизи був залучений один із кращих фахівців із Великої Британії, якого звуть Айвон Бірч.

Висновки експертів також підтверджують трафіки мобільних телефонів Кузьменко і Антоненка. Зокрема, телефон Антоненка з 23.24 год. (19.07.2016) до 07.23 год. (20.07.16) - вимкнений. Кузьменко з 19.36 год. 19 липня 2016 року до 09.20 год. 20 липня телефоном не користувалася, що для неї абсолютно нехарактерно. 

Крім того, Антоненко проживає неподалік від місця скоєння злочину. Він шкутильгав після операції, що помітили експерти. 

Коваль розповів, що фігуранти зникали з поля зору камер спостереження біля місця проживання Антоненка. 

 

Що було раніше: 12 грудня міністр внутрішніх справ Арсен Аваков повідомив про затримання фігурантів справи про вбивство журналіста Павла Шеремета.

Серед затриманих – колишній АТОвець Андрій Антоненко, волонтерка - Юлія Кузьменко.

Загалом у справі про вбивство Шеремета підозрюють п’ятьох людей: медсестру одного з парашутно-десантних батальйонів Яну Дугарь, лікаря й волонтера Юлію Кузьменка, музиканта й добровольця Андрія Антоненка, добровольців Владислава та Інну Грищенків.

Знати більше: 3 роки без відповіді. Що відбувається у розслідуванні вбивства Павла Шеремета

Буча та Пума. Як арешт добровольців може бути пов'язаний зі справою Шеремета

Що відомо про людей, яких підозрюють у причетності до вбивства Шеремета

Передісторія:

  • Один із керівників "Української правди" Павло Шеремет загинув від вибуху вранці 20 липня 2016 року. Йому підклали вибухівку під автомобіль.
  • Поліція кваліфікувала вбивство за статтею "умисне вбивство, вчинене способом, небезпечним для життя багатьох осіб".
  • Слідство схилялося до версії про професійні мотиви убивства, але за три роки ні організаторів, ні виконавців вибуху не встановило.
  • Журналісти "Слідство.Інфо" у документальному фільмі "Вбивство Павла" встановили: вибухівку вночі заклала під авто жінка, її прикривав чоловік, який був поруч із місцем вибуху і вранці 20 липня. Крім того, тієї ночі під будинком, де жив Шеремет, стояли підозрілі "Мерседес" і "Шкода", водій останньої Ігор Устименко виявився екс-працівником СБУ.
  • У Службі безпеки заявили, що Устименко не виконував завдань відомства. Втім, його допитали. Потім у поліції визнали, що припустилися помилок при розслідуванні вбивства Шеремета.
  • П’ятий президент Петро Порошенко на початку розслідування називав його справою честі поліції й обіцяв зробити все, щоб винних покарали. У травні 2017 року президент зізнався, що чекав кращого результату.
  • Президент Володимир Зеленський говорив, що у справі Шеремета буде результат, але потрібен новий генеральний прокурор (на той момент ГПУ очолював ще Юрій Луценко, але пізніше його замінив Руслан Рябошапка з команди Зеленського).

Альона Мазуренко, УП