Адвокат Кузьменко показав активність її телефона напередодні вбивства Шеремета

Понеділок, 16 грудня 2019, 01:00

Адвокат підозрюваної в мінуванні авто, в якому загинув журналіст Павло Шеремет, Юлії Кузьменко Владислав Добош оприлюднив скріншоти її переписки в Facebook messenger, зроблені ввечері 19 липня 2016 року, напередодні вбивства.

Джерело: Добош у Facebook

Пряма мова: "Пам'ятаєте, як на пресконференції якийсь генерал з кам'яним обличчям віщав про те, що телефон Юлі 19.07.2016 року з 19-ї був неактивним, що для неї не характерно. Додаю скріни з фейсбук меседжера Юлі, де вона переписується зі своєю подругою з 20.37 до 20.50, 19.07.2016 року. До речі, в месенджері фейсбук неможливо змінити дату та час (це для невіруючих)".

Деталі: Адвокат також заявив, що Кузьменко познайомилася трьома з іншими підозрюваними у справі, Грищенками та Дугарь, вже після вбивства Шеремета.

Пряма мова: "Юля Кузьменко Яну Дугарь перший раз побачила та познайомилася при обшуку у Грищенко Ірини (Пуми) десь півтора-два місяці тому... До речі, з сім'єю Грищенків (Пумою та Бучею) Юля познайомилася лише рік тому, на скільки пам'ятає літо 2018 року. Антоненко А.С.(Ріфмастер) взагалі незнайомий з Дугарь Яною.

Юля Кузьменко познайомилася з Ріфмастером в 16 році, точно місяць не пам'ятає, але було холодно, коли стала свідком ДТП, при якому таксист збив дружину та дитину Ріфмастера, вона про це написала в фейсбук, і через деякий час в месенджерах їй написав якиїсь Антоненко, сказав, що то була його дружина та дитина і чи зможе вона виступити свідком.

І побачила його вперше в поліції, куди її запросив, до речі, Герман Приступа по телефону, щоб вона виступила свідком по ДТП. Після того довго Юля не бачила Ріфмастера, і ще кілька разів зустрілися по волонтерській роботі. І все!"

Деталі: За словами Добоша, ці свідчення будуть викладені в протоколі допиту як Кузьменко, так і свідків.

Разом з тим, на Facebook-сторінці Кузьменко зберігся пост від 21 липня 2016 року з концерту Антоненка, де на одному з фото він стоїть із сином Кузьменко.

А у квітні 2016-го Антоненко коментував фотографії Кузьменко в Facebook.

 

Адвокат також заявив, що у гардеробі його підзахисної немає шортів, і вона їх не вдягала останні 15 років.

Він назвав це "неувязочкою", згадуючи фото дівчини в шортах, яке показував міністр внутрішніх справ Арсен Аваков в ефірі програми "Свобода слова", коли говорив про невстановлену особу, яка натискала на кнопку пульта дистанційного керування, що привела в дію вибуховий пристрій. На думку адвоката, в цей момент Аваков натякав на Кузьменко.

 

Що було раніше: 13 грудня в ефірі програми "Свобода слова" міністр внутрішніх справ Арсен Аваков продемонстрував нову фотографію дівчини, якої не показували на брифінгу 12 грудня, і яка, на думку слідства, привела в дію вибуховий пристрій.

За словами міністра, у слідства є гіпотези, хто ця людина, але точно особистості не знають. Водночас, у матеріалах слідства, які оголошували в суді, йдеться, що вибуховий пристрій привела в дію підозрювана Кузьменко.

12 грудня на екстреному брифінгу силовиків щодо вбивства Шеремета начальник кримінальної поліції Євген Коваль, зокрема, заявив, що Кузьменко з 19.36 години 19 липня 2016 року до 09.20 години 20 липня телефоном не користувалася, що для неї абсолютно нехарактерно.

Знати більше: Що відомо про людей, яких підозрюють у причетності до вбивства Шеремета

Блог УП: Щодо розслідування МВС справи Павла Шеремета

Передісторія:

  • Один із керівників "Української правди" Павло Шеремет загинув від вибуху вранці 20 липня 2016 року. Йому підклали вибухівку під автомобіль.
  • Восени 2019 року слідство затримало Владислава та Інну Грищенків (чоловіка "Бучу", – 24 вересня на Волині, дружину "Пуму" – 5 листопада у Києві). Вони проходили у справі про невдалий замах в Івано-Франківській області на бізнесмена. Подружжя також фігурує у справі вбивства Шеремета.
  • Грищенко заявляв, що слідство пропонувало йому визнати себе винним у справі вбивства журналіста Павла Шеремета.
  • 12 грудня правоохоронці повідомили, що підозрюють у справі Шеремета щонайменше п’ятьох людей: медсестру одного з парашутно-десантних батальйонів Яну Дугарь, лікаря й волонтера Юлію Кузьменко ("Лісу"), музиканта й добровольця Андрія Антоненка, добровольців Владислава та Інну Грищенків ("Бучу" й "Пуму").
  • У Кузьменко й інших фігурантів пройшли обшуки.
  • Слідство вважає основним мотивом убивства журналіста Шеремета дестабілізацію ситуації в Україні.
  • Слідство вважає Антоненка організатором убивства Шеремета: нібито він, "захопившись ультранаціоналістичними ідеями, культивуючи величність арійської раси, розмежування суспільства за принципом національної належності, прагнучи зробити свої погляди об'єктом уваги громадськості", намагався вбивством привернути увагу до таких поглядів.
  • Міністр МВС Арсен Аваков заявив, що Антоненко перед обшуками 12 грудня телефоном попросив свого родича винести з квартири міну МОН-50.
  • Суд арештував Кузьменко та Антоненка, а Дугарь відправив під домашній арешт.

Українська правда


powered by lun.ua