Партнерський збір УП. Задонать на дрони та РЕБи

Підозрювану у справі Шеремета відправили під домашній арешт

П'ятниця, 13 грудня 2019, 13:55
Підозрювану у справі Шеремета відправили під домашній арешт

Підозрювану  у причетності до вбивства журналіста та одного із керівників "Української правди" Павла Шеремета Яну Дугарь відправили під цілодобовий домашній арешт.

Джерело: засідання Печерського районного суду Києва 12 грудня

Пряма мова судді Сергія Вовка: "Клопотання слідчого задовольнити. Застосувати відносно Дугарь запобіжний захід у вигляді цілодобового домашного арешту із забороною залишати місце проживання за адресою: місто Новомосковськ (Дніпропетровської області...) строком до 08.02.2020".

Деталі: Дугарь зобов’язана прибувати до прокурора та суду за першою вимогою, утриматись від спілкування з підозрюваними та свідками, здати на зберігання у органи державної влади свій паспорт/паспорти для виїзду за кордон.

Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного суду протягом 5 днів.

Прокуратура клопотала про запобіжний захід для Дугарь у вигляді цілодобового домашнього арешту.

За версією слідства, організатором злочину був АТОвець Андрій Антоненко. Він утворив організовану групу у складі Юлії Кузьменко, Дугарь та "невстановлених слідством осіб".

Мотивом злочину прокурор назвав "ультранаціоналастичні погляди" Антоненка, який "хотів привернути увагу до певних політичних переконань".

Обвинувачення клопотало про закритий режим засідання, посилаючись на статтю 27 КПК ( гласність і відкритість судового провадження та повне фіксування технічними засобами судового засідання і процесуальних дій). Після невеличкої паузи суддя у задоволенні клопотання відмовив.

Захищали у суді Дугарь адвокати Віталій Коломієць і Микола Ореховський. Адвокати були проти закритого засідання.

Слідство вважає, що Дугарь нібито фотографувала відеокамери біля будинку Шеремета за кілька днів до вбивства. Поліція називає її "розвідницею".

Адвокати дівчини наполягали на тому, що з 16 червня до 13 липня 2019 року Дугарь не було в Україні, про що свідчать відмітки у її закордонному паспорті та авіаквитки. За словами адвоката, слідчі для фотоекспертизи використовували фото нібито Дугарь, яке зробили 11 липня 2019 року, але в цей час її не могли зафіксувати в Україні.

Також, адвокати заявили, що з 03.06.16 по 26.09.16 року перебувала на території військової частини військового госпіталю.

Дугарь затримали 12 грудня у Львові і привезли у Київ. Зі слів її адвоката, дівчина ночувала у автівці зі трьома слідчими. Сама Дугарь від коментарів утрималася.

Нардепи "Євросолідарності" Яна Зінкечич, Микола Величкович, Михайло Бондар та екснардепка Оксана Корчинська заявили про готовність взяти Дугарь на поруки.

На записах телефонних розмов, яке представило слідство 12 грудня, Дугарь розповідала знайомим про обшуки, які, на радість для дівчини, пройшли не за її місцем проживання, а за місцем прописки.

Довідка: Дугарь – 26-річна учасниця АТО з Дніпропетровської області. Вона навчалась на медичному факультеті у Полтаві. У 2015 році потрапила на службу через військкомат у Старому Самборі.

На фронті була медсестрою парашутно-десантного батальйону. 

За участь у бойових діях Дугарь отримала декілька нагород, серед яких "За мужність" ІІІ ступеня та медаль "За оборону Авдіївки". 

Що було раніше: 12 грудня правоохоронці повідомили, що підозрюють у справі Шеремета щонайменше п’ятьох людей: медсестру одного з парашутно-десантних батальйонів Яну Дугарь, лікаря й волонтера Юлію Кузьменко, музиканта й добровольця Андрія Антоненка, добровольців Владислава та Інну Грищенків.

За версією правоохоронців, закладала вибухівку під авто Шеремета Кузьменко, а допомагав їй Антоненко.

У Кузьменко й інших фігурантів пройшли обшуки. Антоненку, Кузьменко і Дугарь обиратимуть запобіжний захід у п’ятницю 13 грудня.

Слідство вважає основним мотивом убивства журналіста Шеремета дестабілізацію ситуації в країні.

Нардепка й ветеранка Яна Зінкевич опублікувала довідку, що Яна Дугарь на момент убивства Шеремета перебувала в зоні проведення Антитерористичної операції. 

Інші підозрювані у справі Владислав та Інна Грищенки наразі знаходяться під арештом за підозрою у "замаху на вбивство" Івано-Фраківського кримінального авторитета.

Знати більше: Що відомо про людей, яких підозрюють у причетності до вбивства Шеремета

Буча та Пума. Як арешт добровольців може бути пов'язаний зі справою Шеремета

3 роки без відповіді. Що відбувається у розслідуванні вбивства Павла Шеремета

Передісторія:

  • Один із керівників "Української правди" Павло Шеремет загинув від вибуху вранці 20 липня 2016 року. Йому підклали вибухівку під автомобіль.
  • Поліція кваліфікувала вбивство за статтею "умисне вбивство, вчинене способом, небезпечним для життя багатьох осіб".
  • Слідство схилялося до версії про професійні мотиви убивства, але за три роки ні організаторів, ні виконавців вибуху не встановило.
  • У травні 2017 року "Слідство.Інфо" оприлюднило фільм "Вбивство Павла", зроблений із представниками міжнародної мережі журналістів-розслідувачів OCCRP. У ньому були нові деталі, пропущені слідством, – зокрема, виявлені за допомогою записів із камер відеоспостереження.
  • Днями учасник АТО Владислав Грищенко заявляв, що слідство пропонувало йому визнати себе винним у справі вбивства журналіста Павла Шеремета.

Альона Мазуренко, УП

"Українська правда" в Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування