Суд скасував домашній арешт для снайпера, підозрюваного у вбивстві майданівця

6590 переглядів
Середа, 25 грудня 2019, 16:08
"АКТИВНІ ГРОМАДИ"

Печерський райсуд Києва відпустив з-під домашнього арешту снайпера і колишнього бійця спецпідрозділу "Омега" Дмитра Хмеля, якого підозрюють у вбивстві активіста Майдану Олександра Храпаченка.

Джерело: Громадське з посиланням на матеріали суду

Дослівно: "Змінити застосований до підозрюваного запобіжний захід у вигляді домашнього арешту на запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання".

Деталі: Хмеля зобов’язали прибувати до слідчого, прокурора та суду зі встановленою періодичністю, не відлучатися за межі Київської області без дозволу слідчого, прокурора або суду та не спілкуватися з 13 свідками та потерпілим.

Підозрюваний також має здати на зберігання до Генеральної прокуратури паспорти для виїзду за кордон та інші документи, що дають право на виїзд з України, крім внутрішнього паспорта громадянина.

Строк дії ухвали слідчого судді та виконання обов’язків визначено до 28 січня 2020 року, оскарженню не підлягає.

Як повідомляє джерело "Громадського" у ГПУ, про зміну запобіжного заходу прокурор клопотав через особливості Кримінального процесуального кодексу України, який не дозволяє тримати під домашнім арештом понад 6 місяців на стадії досудового розслідування.

Що було раніше: 11 червня Печерський суд Києва пом’якшив запобіжний захід Хмілю з цілодобового на нічний домашній арешт.

Передісторія:

  • Олександр Храпаченко — активіст Євромайдану, театральний режисер-початківець. Був убитий пострілом снайпера на вулиці Інститутській у Києві під час подій 20 лютого 2014 року. Герой Небесної Сотні, Герой України.
  • 15 листопада 2018 року стало відомо, що правоохоронці затримали колишнього снайпера Внутрішніх військ, якого підозрюють у вбивстві активістів Євромайдану 20 лютого 2014 року на вулиці Інститутській у Києві.
  • Затриманий спецназівець Дмитро Хміль служив у підрозділі "Омега" під час Євромайдану. Його підозрюють у вбивстві активіста Храпаченка. Наразі ще триває досудове слідство і Хміль перебуває у статусі підозрюваного.
  • Раніше Хміля відпустили під домашній арешт.
  • Правоохоронці розслідують справу щодо колишніх співробітників "Беркута" в убивствах 48 активістів Євромайдану 20 лютого 2014 року.powered by lun.ua