Україна викреслила зі списку на обмін ексберкутівців зі справи Майдану – адвокат

Вівторок, 24 грудня 2019, 21:13
hromadske.ua

Адвокат Валентин Рибін заявляє, що Україна, незважаючи на досягнуті 23 грудня домовленості, виключила зі списків на обмін колишніх бійців спецпідрозділу "Беркут".

Джерело: Рибін в Facebook

Пряма мова: "Сьогодні, 24 грудня, Україна викреслила зі списків співробітників "Беркуту": Янишевського, Зінченка, Аброськіна, а також ще кілька людей.

Така позиція України є явно деструктивною, оскільки договір був: обмін всіх встановлених на всіх встановлених. По суті, мова зараз йде про зрив обміну ".

Деталі: За словами Рибіна, ексберкутівці вже "багато років" перебувають у списках на обмін, але не можуть вийти на волю, тому що "Україна щоразу пересмикує карти".

Він додав, що це може привести до того, що на обмін не поїдуть і громадяни України, які перебувають на окупованій території Донбасу.

Що було раніше: ЗМІ повідомляли, що українська сторона планує в межах обміну полонених передати бойовикам ОРДЛО колишніх беркутівців, обвинувачених у розстрілі людей на Інститутській 20 лютого 2014 року.

Знати більше: Справа №1. Влада не сприяє слідству у справі розстрілу Небесної сотні

Передісторія:

  • 9 грудня 2019 року у Парижі лідери Франції, Німеччини, України та Росії, серед іншого, домовилися, що до кінця року відбудеться обмін утримуваними особами за формулою "всіх на всіх".
  • Проблемним залишилося розуміння формули "всіх на всіх": чи йдеться про усіх встановлених осіб, чи про всіх підтверджених. Москва не погоджується підтвердити утримання деяких осіб, яких, за інформацією Києва, незаконно тримають у неволі окупанти.
  • Міністр закордонних справ України Вадим Пристайко говорив, що представники Червоного Хреста спробують потрапити на окуповані території, аби дізнатися, чи є там зниклі безвісти, яких, "за різними оцінками, майже 500 людей".
  • Під час зустрічі Тристоронньої контактної групи з урегулювання конфлікту на Донбасі 18 грудня не вдалось домовитись про "обмін всіх на всіх". 
  • 23 грудня тристороння контактна група досягла домовленості про взаємне звільнення утримуваних осіб до кінця року.
  • 27 грудня 2017 року на Донбасі між українською стороною і підтримуваними Росією бойовиками відбувся попередній масштабний обмін утримуваними особами. Тоді українській стороні передали 74 людини (одна жінка вирішила залишитися в ОРДЛО) Київ передав бойовикам 233 людини.

Українська правда