Україна викреслила зі списку на обмін ексберкутівців зі справи Майдану – адвокат

5157 переглядів
Вівторок, 24 грудня 2019, 21:13
Обвинувачені у справі масових розстрілів у лютому 2014 року на Майдані: екс-заступник командира київського "Беркуту" Олег Янішевський та четверо бійців спецпідрозділу: Павло Аброськін, Сергій Зінченко, Олександр Маринченко, Сергій Тамтура
hromadske.ua

Адвокат Валентин Рибін заявляє, що Україна, незважаючи на досягнуті 23 грудня домовленості, виключила зі списків на обмін колишніх бійців спецпідрозділу "Беркут".

Джерело: Рибін в Facebook

Пряма мова: "Сьогодні, 24 грудня, Україна викреслила зі списків співробітників "Беркуту": Янишевського, Зінченка, Аброськіна, а також ще кілька людей.

Така позиція України є явно деструктивною, оскільки договір був: обмін всіх встановлених на всіх встановлених. По суті, мова зараз йде про зрив обміну ".

Деталі: За словами Рибіна, ексберкутівці вже "багато років" перебувають у списках на обмін, але не можуть вийти на волю, тому що "Україна щоразу пересмикує карти".

Він додав, що це може привести до того, що на обмін не поїдуть і громадяни України, які перебувають на окупованій території Донбасу.

Що було раніше: ЗМІ повідомляли, що українська сторона планує в межах обміну полонених передати бойовикам ОРДЛО колишніх беркутівців, обвинувачених у розстрілі людей на Інститутській 20 лютого 2014 року.

Знати більше: Справа №1. Влада не сприяє слідству у справі розстрілу Небесної сотні

Передісторія:

  • 9 грудня 2019 року у Парижі лідери Франції, Німеччини, України та Росії, серед іншого, домовилися, що до кінця року відбудеться обмін утримуваними особами за формулою "всіх на всіх".
  • Проблемним залишилося розуміння формули "всіх на всіх": чи йдеться про усіх встановлених осіб, чи про всіх підтверджених. Москва не погоджується підтвердити утримання деяких осіб, яких, за інформацією Києва, незаконно тримають у неволі окупанти.
  • Міністр закордонних справ України Вадим Пристайко говорив, що представники Червоного Хреста спробують потрапити на окуповані території, аби дізнатися, чи є там зниклі безвісти, яких, "за різними оцінками, майже 500 людей".
  • Під час зустрічі Тристоронньої контактної групи з урегулювання конфлікту на Донбасі 18 грудня не вдалось домовитись про "обмін всіх на всіх". 
  • 23 грудня тристороння контактна група досягла домовленості про взаємне звільнення утримуваних осіб до кінця року.
  • 27 грудня 2017 року на Донбасі між українською стороною і підтримуваними Росією бойовиками відбувся попередній масштабний обмін утримуваними особами. Тоді українській стороні передали 74 людини (одна жінка вирішила залишитися в ОРДЛО) Київ передав бойовикам 233 людини.

Українська правда


powered by lun.ua