Адвокати Дугарь у справі Шеремета: Докази слідства сфальсифіковані

Понеділок, 30 грудня 2019, 19:48

Адвокати підозрюваної Яни Дугарь заявили про фальсифікацію доказів слідства та незаконне утримання під домашнім арештом.

Джерело: hromadske

Пряма мова адвоката Миколи Ореховського: "У місті Курахово тоді були бої, було дуже багато поранених. В нас точно є докази того, що Яна перебувала в цей час у своїй військовій частині, а в слідства точно немає документів, що вона цю частину залишала".

Деталі: Захисники стверджують, що на відео не Яна Дугарь і там взагалі "випадкова людина". Зокрема, вони звертають увагу на татуювання, якого немає на руці особи на відео. 

Зразок відео для експертизи датований 11 липнем 2019 року - днем, коли нібито Яну зафіксували на камері в магазині. За словами адвокатів, у цей час Яна була за кордоном.

Є докази й свідки тому, що 16 та 18 липня 2016 року вона знаходилася у військовій частині 66 у Донецькій області. З 3 червня по 26 вересня вона перебувала на службі.

Адвокати заявили, що слідчі не зверталися до військової частини, щоб з'ясувати, де перебувала Дугарь у ці дні.

Також вони запевняють, що Яна познайомилася з іншими фігурантами справи Інною Грищенко та Юлією Кузьменко в цьому році, а з Андрієм Антоненком не знайома взагалі.

Передісторія:

  • 13 грудня підозрювану у причетності до вбивства журналіста та одного із керівників "Української правди" Павла Шеремета Яну Дугарь відправили під цілодобовий домашній арешт.
  • За версією слідства, Дугарь фотографувала відеокамери біля будинку Шеремета за кілька днів до вбивства. Поліція називає її "розвідницею".
  • 12 грудня правоохоронці повідомили, що підозрюють у справі Шеремета щонайменше п’ятьох людей: медсестру одного з парашутно-десантних батальйонів Яну Дугарь, лікаря й волонтера Юлію Кузьменко, музиканта й добровольця Андрія Антоненка, добровольців Владислава та Інну Грищенків.
  • За версією правоохоронців, закладала вибухівку під авто Шеремета Кузьменко, а допомагав їй Антоненко.
  • Слідство вважає основним мотивом убивства журналіста Шеремета дестабілізацію ситуації в країні.

Знати більше: Що відомо про людей, яких підозрюють у причетності до вбивства Шеремета

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою.