В Ірані впізнали тіла всіх загиблих українців

Четвер, 16 січня 2020, 21:20

У Тегерані завершили ідентифікацію 11 тіл загиблих українців під час авіакатастрофи. Триває підготовка до передачі тіл в Україну.

Джерело: МВС

Дослівно: "Сьогодні експерти МВС, які знаходяться в Тегерані, отримали ДНК-профілі останків всіх 11 загиблих громадян України. Проводиться підготовка  для подальшої передачі до України".

Деталі: Тіла 11 загиблих планують передати до 19 січня.

У МВС повідомили про 15 рятувальників, 4 слідчих та 3 експертів, які допомагали розслідувати причини трагедії.

Два експерти-генетики досі залишаються в Тегерані до завершення ідентифікації загиблих та повернення родичам.

Що передувало: Президент Володимир Зеленський зустрівся з родичами 11 українців, які загинули в літаку компанії "Міжнародні авіалінії України" в Ірані, та довів до відома, що декілька громадян вже ідентифіковано.

Президент також пообіцяв, що цього тижня родини загиблих отримають компенсації від держави на суму 200 тисяч гривень.

Знати більше: Авіакатастрофа літака МАУ в Ірані. Все що відомо

Від Ірану до Росії. 10 нападів військових на літаки - шанси на покарання й компенсацію

Передісторія:

  • Літак регулярного рейсу PS 752 "Тегеран - Київ" авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України" (МАУ) розбився в Ірані вранці 8 січня. У літаку було 167 пасажирів та 9 членів екіпажу, усі 176 осіб загинули.
  • Серед загиблих були громадяни 7 країн: з Ірану 82; з Канади 57; зі Швеції 10; з Афганістану 4; зі ФРН 3, із Великої Британії 3, з України 11 громадян (2 пасажири й 9 членів екіпажу).
  • Кілька західних ЗМІ оприлюднили версію спецслужб США щодо падіння літака МАУ в Ірані. Вони підозрюють, що авіалайнер був помилково збитий іранською ракетою російського виробництва.
  • 10 січня СБУ повідомила, що розглядає дві пріоритетні версії авіакатастрофи літака рейсу PS 752 в Ірані: потрапляння ракети й теракт.
  • Вранці 11 січня Іран офіційно визнав, що помилково збив літак МАУ.
  • Відповідальність за аварію українського літака МАУ взяв на себе Корпус вартових ісламської революції (КВІР) - військова гілка виконавчої влади Ірану. 
  • Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна очікує від Ірану притягнення винних до відповідальності, повернення тіл загиблих, виплат компенсацій та офіційних вибачень по дипломатичних каналах.

Українська правда


powered by lun.ua