В Ірані заявили, що поки не збираються віддавати "чорні скриньки" літака МАУ

10351 перегляд
Неділя, 19 січня 2020, 13:54

Голова комісії з розслідування аварій Іранської організації цивільної авіації Хасан Резайєфар заявив, що наразі іранські експерти намагаються розшифрувати "чорні скриньки" збитого українського літака в Ірані й не ухвалили рішення передавати їх іншим країнам.

Джерело: Резайєфар у коментарі іранському агентству IRNA

Пряма мова: "Ми намагаємось розшифрувати "чорні скриньки" тут, в Ірані. Інакше ми можемо передати їх до України чи Франції, але поки не прийнято жодного рішення щодо передачі їх до іншої країни".

Що передувало: 18 січня глава відділу розслідування інцидентів Організації цивільної авіації Ірану Хасан Резайєфар підтвердив, що "чорні скриньки" з авіалайнера МАУ будуть відправлені в Україну.

Раніше Резайєфар говорив, що оскільки літак, який розбився, був сучасним Boeing 737, і Іран не має технології для розшифровки його "чорних скриньок", вони можуть бути надіслані до Франції.

Передісторія:

 • 8 січня в Ірані розбився літак рейсу PS 752 "Тегеран - Київ" авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України" (МАУ), внаслідок катастрофи загинули 176 осіб.
 • На борту літака перебували громадяни 7 країн: Ірану; Канади; Швеції; Афганістану; Німеччини, Великої Британії та України (2 пасажирів і 9 членів екіпажу).
 • 11 січня Іран офіційно визнав, що помилково збив літак МАУ, відповідальність за це взяв на себе Корпус вартових ісламської революції – військова гілка виконавчої влади Ірану. 
 • Служба безпеки України розслідує катастрофу лайнера за трьома статтями Кримінального кодексу: ч.3 ст. 276 (порушення правил безпеки руху або експлуатації повітряного транспорту), ч.2 ст. 115 (умисне вбивство), ст. 194 (умисне знищення або пошкодження майна).
 • 14 січня стало відомо, що Іран вирішив відправити бортові самописці зі збитого під Тегераном літака авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України" у Францію.
 • 15 січня Офіс генпрокурора та Служба безпеки України звернулися до Ірану з запитом про правову допомогу, пов’язану з передачею українським правоохоронцям бортових самописців із літака Boeing 737 авіакомпанії МАУ.
 • В Ірані заявили, що "чорні ящики" настільки пошкоджені, що їх можна відкрити лише в певних лабораторних умовах в іншій країні. Україна запропонувала для цього свою лабораторію в НТУУ "КПІ" ім. Сікорського.
 • За словами начальниці Департаменту міжнародно-правового співробітництва та повернення активів Офісу генпрокурора Поліни Чиж, іранська сторона мала направити в Україну свого експерта, який оглянув би українську лабораторію і дав згоду на дослідження "чорних скриньок" в Україні. Однак Іран так і не направив в Україну свого експерта.
 • Офіс генпрокурора підготував другий запит про правову допомогу до Ірану з проханням надати  доступ до "чорних скриньок" і вирішити питання про можливість їх розшифровки українськими експертами.
 • 17 січня ОГП втретє звернувся до іранської сторони із запитом про надання українським слідчим "чорних скриньок" збитого над Тегераном українського літака.
 • Глава МЗС України Вадим Пристайко повідомив, що Іран готовий передати Україні чорні скриньки з літака МАУ, але після того, як їх на місці опрацює слідча група. Також Пристайко повідомив, що наступного тижня до України з вибаченнями і роз’ясненнями прибуде спеціальний представник уряду Ірану. 

Українська правда


powered by lun.ua