Екснардепа-втікача Онищенка вирішили судити заочно

Вівторок, 21 січня 2020, 13:31
Екснардепа-втікача Онищенка вирішили судити заочно

Вищий антикорупційний суд вирішив слухати справу ексдепутата-втікача Олександра Онищенка заочно, тобто без присутності обвинуваченого.

Джерело: громадська організація "Центр протидії корупції" в Telegram

Деталі: За даними ЦПК, наступне засідання призначене на 4 травня. Така затримка для того, щоб надіслати повістку Онищенку до Німеччини, де він зараз перебуває під вартою, і пройти пов’язану з цим процедуру.

В ГО повідомляють, що адвокати не хотіли заочного розгляду, мовляв Онищенко під вартою і з об'єктивних причин не може прибути до ВАКС.

Що було раніше: 29 листопада 2019 року Онищенка затримали і посадили під варту в Німеччині. Там він за рішенням німецького суду очікує на екстрадицію до України.

Читайте також: Плівки Онищенка рік по тому. Про що говорили президент і бізнесмен на Банковій?

Передісторія:

  • НАБУ на 16 лютого 2019 року викликало нардепа-втікача Олександра Онищенка для вручення обвинувального акта за підозрою у створенні незаконної газової схеми.
  • Онищенко, перебуваючи за межами України, на це відповів, що НАБУ може вручати йому повістку про виклик для вручення обвинувального акту лише після дозволу Верховної Ради.
  • За даними НАБУ, нардеп з поплічниками продавали газ держпідприємства "Укргазвидобування" за допомогою кількох своїх компаній через "псевдобіржі", що завдало державі збитків на суму понад 1,613 мільярда гривень.
  • Онищенко втік з України та перебуває у розшуку, хоча Інтерпол відмовився оголошувати його в міжнародний розшук. 
  • 5 липня 2016 року, коли нардеп вже перебував за кордоном, Верховна Рада дала згоду на притягнення його до кримінальної відповідальності, затримання та арешт.
  • 19 грудня 2017 року суд дозволив проводити заочне розслідування щодо Олександра Онищенка.

Українська правда

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування