ОГП підписав підозри для колишніх нардепа і заступниці міністра – джерело

Четвер, 23 січня 2020, 14:19

В Офісі генпрокурора підписали підозри для екснардепа з Народного фронту Георгія Логвинського і колишньої першої заступниці міністра юстиції Наталії Бернацької. Їм інкримінують крадіжку з держбюджету 54 мільйонів гривень.

Джерело: співрозмовник Української правди в правоохоронних органах

Деталі: За його словами, вручити підозри зараз неможуть, тому що фігуранти перебувають за межами України.

Як відомо Українській правді, Логвинський і Бернацька поїхали на Міжнародний економічний форум у швейцарському Давосі.

За інформацією Національного антикорупційного бюро, ще в 2015-2016 роках Логвинський з подільниками за допомогою топ-посадовців Мін'юсту вкрав у держави 54 мільйони гривень. Для реалізації злочинної схеми також ввели в оману Європейський суд з прав людини.

Усього, за даними слідства, до злочинної схеми причетні 6 осіб: Логвинський, Бернацька, колишній урядовий уповноважений у справах ЄСПЛ (ймовірно Борис Бабін) та троє технічних виконавців і пособників.

Бернацька в коментарі Українській правді висловила своє бачення ситуації. За її твердженням, вона діяла абсолютно законно для зниження рівня заборгованості за рішеннями ЄСПЛ.

Вона розповіла, що з 2014 року Мін'юст виконав тисячі рішень та підписав "не одну сотню дружніх врегулювань", що за практикою Євросуду економить бюджетні кошти України для подальших виплат.

Пряма мова: "В понеділок, у визначений час, ще раз спробую пояснити в НАБУ, що виконання рішення Європейського суду з прав людини це не збитки, а виконання міжнародних зобов’язань України. Але це мабуть марна справа, тому очікую якнайшвидшого судового розгляду, щоб нарешті поставити крапку".

Що було раніше: У середу колишній уповноважений уряду в справах ЄСПЛ Борис Бабін заявив, що правоохоронці намагалися вручити йому підозру за ст. 191 КК (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем).

Передісторія:

Йдеться про так звану "справу Золотого мандарину". У ній НАБУ розслідує можливе зловживання владою посадовцями Міністерства юстиції та розтрату 54 мільйонів гривень. Кошти виводились через компанію "Золотий мандарин ойл", яку пов’язують з колишнім нардепом Георгієм Логвинським.

У 2015 році урядовий уповноважений у справах ЄСПЛ (на той момент посаду обіймав Бабін) отримав від "Золотий мандарин ойл" пропозицію мирно врегулювати спір між цією компанією та "Київенерго". Пов'язана з Логвинським фірма пішла в ЄСПЛ через нібито борг на понад 38 мільйонів гривень.

"Золотий мандарин" запропонував мирне врегулювання, і Бабін, за даними слідства, на нього погодився.

Слідство вважає, що урядовий уповноважений, "діючи за попередньою змовою із службовими особами Міністерства юстиції України, представниками юридичних осіб приватного права, достовірно знаючи про розмір реальної заборгованості ПАТ "Київенерго" перед ТОВ "Золотий мандарин ойл" всупереч інтересам служби" одноосібно від імені уряду пообіцяв виплатити приватній фірмі борг.

У зв'язку з "мирним врегулюванням спору" ЄСПЛ зняв справу з розгляду і зобов'язав Україну заплатити "Золотому мандарину". Після цього компанія отримала понад 54 мільйони гривень.

У Мін'юсті стверджують, що законно виплатили гроші за рішенням Європейського суду з прав людини.

У свою чергу "Золотий мандарин" використав гроші не для погашення своєї 700-мільйонної заборгованості перед Родовід Банком і не для своєї господарської діяльності, а нібито перевів на рахунки пов'язаних фізчних осіб та, ймовірно, фіктивних фірм.

Вже у 2019 році голова САП Назар Холодницький забрав справу "Золотого мандарину" в прокурора Сергія Козачини. За його словами, прокурор нібито затягував розслідування.

Однак, за словами джерела УП, рішення Холодницького пов’язане з оголошенням Козачиною підозр "трьом особам з орбіти Логвинського" і скерування їхніх справ до суду. У перспективі можливим було оголошення підозри також самому депутату Логвинському.

Українська правда


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!