Справа Шеремета: суд відпустив Дугарь під нічний домашній арешт

П'ятниця, 24 січня 2020, 15:22
Справа Шеремета: суд відпустив Дугарь під нічний домашній арешт

Печерський суд Києва відпустив медсестру Яну Дугарь, підозрювану у причетності до вбивства журналіста Павла Шеремета, під нічний домашній арешт.

Джерело: засідання суду 24 січня  

Пряма мова судді Романа Новака: "Клопотання адвокатів задовольнити частково. Змінити застосований до підозрюваної Яни Дугарь запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту на домашній арешт в період з 20:00 до 7:00 наступної доби до 8 лютого".

Деталі: Також Дугарь має здати на зберігання паспорти і носити електронний засіб контролю.

Захист підозрюваної просив змінити їй запобіжний захід з домашнього арешту на особисте зобов'язання.

Адвокати стверджували, що підозра, яку висунули дівчині, необґрунтована, а ризиків, що вона буде переховуватись від слідства, немає.

Зокрема, йшлось про те, що протягом останнього місяця Дугарь завжди прибувала за повістками з Дніпропетровської області.

Також захисники вважають, що єдиний доказ причетності медсестри – експертиза – має ознаки фальсифікації.

Адвокати надали суду рецензію на висновок експертів. У цій рецензії зазначається, що дослідження, зокрема ходи, були проведені неякісно.

У свою чергу прокурор відповів, що рецензію писали люди, чиї свідоцтва судового експерта вже анульовані.

Прокурор наполягав, що підозра Дугарь обґрунтована. Він нагадав, що дівчина по телефону обговорювала з подругою "набір сапера", а також, що зберігала вдома 7 телефонів.  

Правоохоронці вважають, що ці речі медсестра приховала від слідства.

Сама Дугарь попросила відпустити її під особисте зобов'язання, наголосивши, що через домашній арешт вона не отримує зарплату та не може здати іспити в університеті.

На прохання судді захист дівчини надав підтвердження того, що вона не встигла "закрити" сесію.

На питання судді Новака, що Дугарь планує робити, якщо її відпустять з-під домашнього арешту, дівчина відповіла, що працюватиме у військовій частині та здаватиме сесію.

Прокурор говорив, що у свідченнях свідків, які підтверджували алібі медсестри нібито є розбіжності.

Крім того, прокуратура наполягає, що Дугарь неодноразово самовільно відлучалась з місця служби і нібито могла вчинити так само у липні 2016 року, коли вбили Шеремета.

Крім того, прокурор звернув увагу, що Дугарь має чоловіка – громадянина Іраку, і тому нібито може втекти.

Знати більше: Що відомо про людей, яких підозрюють у причетності до вбивства Шеремета

Передісторія:

  • 12 грудня 2019 року правоохоронці повідомили, що підозрюють у справі Шеремета щонайменше п’ятьох людей: медсестру одного з парашутно-десантних батальйонів Яну Дугарь, лікаря й волонтера Юлію Кузьменко, музиканта й добровольця Андрія Антоненка, добровольців Владислава та Інну Грищенків.
  • 13 грудня 2019 року підозрювану у причетності до вбивства журналіста та одного із керівників "Української правди" Павла Шеремета Яну Дугарь відправили під цілодобовий домашній арешт.
  • За версією слідства, Дугарь фотографувала відеокамери біля будинку Шеремета за кілька днів до вбивства (поліція називає її "розвідницею"), а Кузьменко з Антоненком закладали вибухівку під авто Шеремета.
  • Слідство вважає основним мотивом убивства журналіста Шеремета дестабілізацію ситуації в країні.
  • 8 січня Апеляційний суд Києва дозволив Дугарь перебувати під домашнім арештом в Києві, а не в Дніпропетровській області.

Соня Лукашова, Ірина Балачук, УП

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Усі новини...