Прем’єр не виключає зупинку громадського транспорту в окремих регіонах

Субота, 27 червня 2020, 03:40

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль не виключає, що окремі області можуть повернутись до зупинки громадського транспорту через невтішну динаміку поширення коронавірусу.

Джерело: Шмигаль в інтерв’ю для BBC News Україна

Пряма мова: "Є зростання кількості хворих. Стосовно закриття транспорту - це можливо в деяких містах та областях. Не виключено, що в окремих містах або областях доведеться за рішенням місцевих комісій повернутись до закриття транспорту".

Деталі: Очільник Кабміну зазначив, що уряд в такому випадку виконує роль "помічника", а безпосереднє рішення має приймати місцева влада. Це ж стосується і роботи столичної підземки. 

"Ініціатором (закриття метром – УП) має стати київський міський голова. Якщо ми бачитимемо, що є загроза розвитку епідемії в гіперболічному масштабі, то даватимемо рекомендації або й запроваджуватимемо карантинні обмеження на державному рівні", – пояснив прем’єр.

Шмигаль вкотре наголосив, що повернення регіонів до жорсткіших умов карантину залежатиме від завантаженості ліжкомісць у лікарнях, темпів приросту хворих та ряду інших показників.

Що передувало: Міська влада Києва розглядає питання можливого повернення до суворих обмежень.

Читайте також: Українці живуть так, наче коронавірусу не існує. Чому COVID-19 – це все ще страшно

Історія коронавірусу в Україні: як прийшов та поширився країною

Передісторія: 

  • В Україні діє адаптивна модель карантину, яка дозволяєє послаблювати чи ужорсточувати обмеження в окремих регіонах країїни згідно з показниками, які відстежує МОЗ: завантаження ліжок хворими з коронавірусом SARS-CoV-2, відсоток виявлення, динаміка поширення та охоплення тестуванням.
  • Станом на 25 червня не можуть послаблювати карантин Київ і 10 областей України.
  • За минулу добу захворювання на коронавірус виявили у 115 киян, одна людина померла.
  • Середній показник летальності у країні – 2,6%. Очільник МОЗ Максим Степанов закликав носити захисні маски у публічних місцях, дотримуватися дистанції та інших протиепідемічних заходів. За його словами, це не лише зменшує ризик передачі коронавірусу, а й знижує шанси потрапити у лікарню з важкою формою COVID-19.

Українська правда
powered by lun.ua
Усі новини...