Нардепка "Слуги народу" буде боротися за крісло судді КС

Четвер, 19 листопада 2020, 10:27

Народний депутат "Слуги народу" і заступниця голови парламентського комітету з питань правової політики Ольга Совгиря планує брати участь у конкурсі на вакантну посаду судді Конституційного суду за квотою Верховної Ради.

Джерело: "Радіо Свобода"

Пряма мова: "Бажання взяти участь у конкурсі у мене є. Я буду подавати свою кандидатуру. Думаю, що зроблю це найближчим часом".

Деталі: До того про намір висунути Совгирю як кандидатку від "Слуги народу" говорив перший заступник голови фракції Олександр Корнієнко і представник президента в Конституційному суді Федір Веніславський.

За словами Веніславського, якщо Совгиря подасть свою кандидатуру - фракція її підтримає.

При цьому він додав, що знає ще як мінімум двох "слуг народу", які не проти поборотися за крісло судді КС.

Знати більшеКС підкрався непомітно. (Не)конституційні бої Зеленського

Недоторканні. Розбираємо біографії та рішення суддів Конституційного суду

Передісторія: 

  • Комітет Верховної Ради провів два конкурси на кілька вакантних посад судді КС. 
  • 6 листопада Верховна Рада провалила рейтингове голосування щодо призначення одного із суддей КС. Рішення щодо другого конкурсу у Раді не приймалося. 
  • Пізніше парламентарі оголосили новий конкурс на посаду судді КС.
  • 27 жовтня за поданням 48 народних депутатів Конституційний суд визнав неконституційною ст. 366-1 Кримінального кодексу. Рішення КС розцінили як скасування електронного декларування, скасування повноважень Національного агентства з питань запобігання корупції на повну перевірку та моніторинг способу життя, декриміналізацію недостовірного декларування.

Українська правда
powered by lun.ua