Цього року закінчимо слідство в основних справах Майдану – Венедіктова 

Четвер, 18 лютого 2021, 12:40
Facebook Кузьміних Сергій

Генеральна прокурорка Ірина Венедіктова анонсувала закінчення слідства в основних справах Євромайдану цього року і винесення вироків щодо розстрілу протестувальників 20 лютого 2014 року. 

Джерело: Венедіктова у Верховній Раді, виступаючи зі звітом 18 лютого 

Пряма мова: "Ми продовжуємо цілеспрямовану роботу щодо ефективного розслідування щодо злочинів, вчинених у зв'язку із масовими протестами у 2013-2014 роках, адже справи Майдану – це справа честі для нас. 

Обов'язок органів правопорядку та прокурорів – нарешті надати відповідь на запитання суспільства: хто причетний до трагічних подій на Майдані, вбивств, викрадень, переслідувань, зловживань та перешкоджань мирним протестам. І ми над цим безперервно працюємо…

Серед перспектив на цей рік, передусім, завершення судового розгляду в суді першої інстанції (справи) щодо розстрілів 20 лютого 2014 року мирних протестувальників на вулиці Інститутській у столиці. Також я можу вас запевнити, що цьогоріч ми забезпечимо закінчення слідства в основних справах Майдану – з тим, щоб кожен,хто вчинив злочин, поніс справедливе покарання".

Деталі: Венедіктова відзвітувала, що торік було активізовано роботу – і "втричі зросла кількість осіб, яких Офісом генерального прокурора повідомлено про підозру". Серед них 24 працівники органів внутрішніх справ, 3 прокурори, 5 суддів та 10 цивільних осіб. 

Також збільшилася втричі кількість направлених до суду обвинувальних актів стосовно чотирьох десятків осіб, заявила генпророрка.

 

Венедіктова додала, що "забезпечено підтримання публічного обвинувачення в сотні судових справ Майдану за обвинувачення близько 200 осіб". 

Передісторія: 

  • Акції протесту зими 2013-2014 років з Євромайдану переросли в Революцію гідності та досягли апогею 18-21 лютого 2014 року, коли сталися масові жертви серед протестувальників: спершу під час побоїща в Маріїнському парку (18 лютого), а потім від пострілів снайперів на Інститутській (20 лютого 2014 року). За даними МОЗ, під час протистояння загинули 82 особи (71 демонстрант та 11 правоохоронців), постраждали 622 людини
  • Список на виплату одноразової грошової допомоги родинам загиблих налічував 98 осіб. Жертв Майдану назвали Героями Небесної сотні. 
  • Хто ініціював розстріл протестувальників досі достеменно невідомо.
  • Тодішній президент Віктор Янукович після масової загибелі мітингарів втік із України до Росії. 17 лютого 2021 року він вкотре назвав події Революції гідності "державним переворотом", передавши заяву через свого адвоката
  • Верховна Рада 17 лютого 2021 року визнала Революцію гідності одним із ключових моментів українського державотворення та виразником національної ідеї свободи.

Читайте також Між неволею і незалежністю. 18-22 лютого 2014 року

Вогонь Майдану. Фінал

"Мамцю, я тебе люблю". Той самий хлопчик з Майдану, який був готовий померти за Україну

Олена Рощенко, УП


powered by lun.ua