"Президент дав команду": Єрмак обіцяє скоро перезавантажити КСУ

П'ятниця, 5 березня 2021, 14:00

Склад Конституційного суду незабаром оновиться.

Джерело: "Інтерфакс-Україна", цитуючи очільника Офісу президента Андрія Єрмака на онлайн-брифінгу

Пряма мова: "Судова реформа відбувається у нормальному робочому і конструктивному режимі. Президент (Володимир Зеленський) дав команду. Він - драйвер судової реформи.

Незабаром ми зможемо говорити про повне перезавантаження Конституційного Суду, яке, сподіваюся, розпочнеться зі зміни його керівника, який повністю і себе дискредитував, і своє відомство".

Деталі: Зазначається, що цього тижня представили трирічну Стратегію розвитку органів правосуддя та конституційного судочинства, і Україна, за словами Єрмака, "досягне на цьому шляху успіху".

Передісторія:

  • Конституційний суд та його судді опинилися в центрі уваги після скандального рішеннявід 27 жовтня 2020 року щодо неконституційності відкритих електронних декларацій та деяких повноважень Національного агентства з запобігання корупції. (Верховна Рада вже повернула повноваження НАЗК з уточненнями щодо перевірки суддів).
  • 28 грудня Офіс генерального прокурора направив поштою повідомлення про підозру голові Конституційного судуУкраїни Олександру Тупицькому у підкупі свідка і введенні в оману суду у справі колишнього голови Вищого господарського суду Віктора Татькова й "Зуєвського енергомеханічного заводу".
  • 29 грудня президент Володимир Зеленський підписав указ про відсторонення голови Конституційного cуду Олександра Тупицького від посади судді КС строком на два місяці.
  • 30 грудня у КС заявили, що вважають указ Зеленського про відсторонення Тупицького "юридично нікчемним", і закликали його скасувати. Правовий департамент секретаріату КС заявив, що Тупицький повинен далі виконувати свої обов’язки.
  • Сам Тупицький імітує невручення підозри і відвідує робоче місце.powered by lun.ua