Російські губернатори з початку повномасштабної війни збільшили витрати на охорону вдвічі

Ірина Балачук, Ірина Гричишкіна — 9 лютого, 14:36
Російські губернатори з початку повномасштабної війни збільшили витрати на охорону вдвічі
Працівник російської держохорони. Фото ілюстративне з сайту duma.gov.ru

З початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну керівники російських областей почали витрачати на особисту охорону майже вдвічі більше порівняно з 2021 роком.

Джерело: російське видання "Ведомости" з посиланням на дані системи з управління тендерами "Тендерплан"

Дослівно медіа: "Губернатори з початку спецоперації (так росіяни називають повномасштабну війну проти України, – ред.) у 2022 році стали більше витрачати на забезпечення своєї безпеки: у 2021 році витрати з регіональних бюджетів складали сукупно 59,7 млн руб. (приблизно 770 тис. дол.), а в 2022 році – вже 91,6 млн руб. (приблизно 1,2 млн дол.)".

Деталі: "Ведомости" також додають, що більша кількість глав російських регіонів з початку військових дій замислилися про найм охоронців, на що вказує зростання кількості тендерів для забезпечення безпеки, опублікованих на сайті держзакупівель: у 2021 році було 8 тендерів, а в 2022 році – вже 13.

Уточнюється, що другий рік повномасштабного вторгнення став рекордним за витратами на забезпечення безпеки губернаторів – у 2023 році було витрачено 119,7 млн руб. (1,5 млн дол.). У 2024 році сума витрат склала 104,5 млн руб. (1,35 млн дол.), у 2025 році – 112,4 млн руб. (1,45 млн дол.).

За статистикою держзакупівель, найбільш популярні послуги охорони губернаторів у прикордонних регіонах.

"На охорону глави Брянської області адміністрація глави регіону та уряду готова виділити 8,4 млн руб. (108,5 тис. дол.), випливає з тендеру на сайті держзакупівель, опублікованого в 2025 році", – пише видання.

За даними "Тендерплану", в 2023 році (закупівлі здійснювалися в 2022 році) на охорону глави Краснодарського краю Веніаміна Кондратьєва витратили 7,7 млн руб. (99,5 тис. дол.), а на охорону тодішнього губернатора Ростовської області Василя Голубєва – 11,4 млн руб. (147,3 тис. дол.).

Також великі суми виділяються на охорону глав Московської області Андрія Воробйова – 7,8 млн руб. (100,8 тис. дол.) та Астраханської області Ігоря Бабушкіна – 10,4 млн руб. (134,4 тис. дол.).

Чому це важливо: Причиною того, що російські губернатори занепокоїлись особистою охороною, могло стати те, що з початком повномасштабної війни почастішали випадки замахів на колаборантів на тимчасово окупованих територіях України, російських пропагандистів і на російське військове керівництво на території РФ.

Зокрема, в травні 2023 року в російській Нижньогородській області підірвали автомобіль Audi, в якому їхав українофоб, письменник і член партії "Справедлива Росія" Захар Прилєпін. Повідомлялося, що він отримав "важкі поранення". Перед цим писали, що Прилєпін нібито "підписав контракт з Росгвардією" і "поїхав воювати в Україну".

У грудні 2024 року в Москві в результаті вибуху загинули генерал-лейтенант Ігор Кіррілов і його помічник, перед цим СБУ заочно повідомила генералу про підозру.

У квітні 2025 року в місті Балашиха, що межує з російською столицею Москвою, вибухнув автомобіль, в результаті чого помер генерал-лейтенант Міноборони РФ Ярослав Москалик.

У грудні 2025 року в Москві підірвали автомобіль з начальником управління оперативної підготовки Генерального штабу ЗС Росії генерал-лейтенантом Фанілом Сарваровим, який брав участь у війні проти України, він загинув.

В Астраханській області РФ розташований аеродром "Ахтубінськ", на якому знаходяться найсучасніші винищувачі Москви Су-57, здатні використовувати для ударів ракети Х-59 і Х-69. Цей аеродром неодноразово піддавався атакам.

Також в Астраханській області розташований полігон "Капустін Яр", де росіяни розмістили комплекс "Орєшнік", яким вже били по Україні – по Дніпру та Львівській області. Він також був під атакою ЗСУ.

У столичному регіоні РФ розташовані військові заводи, які теж є законною ціллю українських дронів. Зокрема, раніше БпЛА вже атакували завод з розробки дронів, важливий об'єкт військово-промислового комплексу російського агресора – технопарк "Резоніт" і завод "Радуга", який виробляє крилаті ракети.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: