25.06

Банковский форум

Что не так с "Партией Шария" от нелегального финансирования к государственной измене

Вторник, 19 октября 2021, 17:00

1 жовтня команда Bihus.Info виграла суд проти мережі заправок БРСМ, які фігурували в сюжеті про нелегальне фінансування "Партії Шарія". 

У продовження історії юристи розповідають про 3 ключові порушення в діяльності політсили і її лідера.

Перше порушення трапилось вже при "народженні" партії. Адже політсила Шарія розпочала свій шлях через протизаконні дії при реєстрації, а точніше при перереєстрації політичної партії "Об’єднана Україна" у "Партію Шарія". 

За даними СБУ,  при перереєстрації використовували підроблені документи, а також фальсифікувалися протоколи засідань "політичної сили", що дозволило обрати "потрібних" керівників партії.  

Ще один цікавий аспект з'явився пізніше – громадянин Віктор Шарій, на якого зареєстровано "Партію Шарія", заявив, що не має жодного стосунку до її діяльності і лише дав нотаріальну згоду на використання в ній свого прізвища за грошову винагороду у $500. 

Справа в тому, що, згідно зі статтею 9 закону "Про політичні партії в Україні" назва партії не може містити ім'я людини без її письмової згоди (або її спадкоємця), засвідченої в установленому законом порядку. 

На думку СБУ, цієї згоди у офіційному і засвідченому вигляді не існує, тому й інкримінується партії внесення свідомо неправдивих даних під час перереєстрації.

Реклама:
Про друге порушення розповіли журналісти Bihus.Info в розслідуванні "Шарій. Чорна каса" в жовтні 2020 року. Мова про нелегальне фінансування партії: від виплати неофіційних зарплат активістам в осередках партії до оплати оренди офісів, мерчу, партгазети тощо.  

Згідно з офіційним звітом, за перший квартал 2020 року "Партія Шарія" отримала 1168653 гривень "пожертв", з яких на зарплату співробітників витратили 224714 гривень. Проте, згідно телеграм-листувань, які отримали журналісти, лише за один місяць партія витратила на зарплати щонайменше 1,3 млн гривень. 

Детально про фінансові оборудки партії, проплачених експертів і зв’язок з мережею БРСМ можна згадати в сюжеті. До речі, за цією історією юристи проекту "Тисни" (Bihus.Info) звернулись до Національного агентства з питань запобігання корупції. 

НАЗК повідомило, що інформацію з розслідування додали до матеріалів перевірки звіту "Партії Шарія", в ході якої виявили ознаки кримінальних правопорушень. Серед них: подання завідомо неправдивих даних фінансового характеру та невідповідність сум доходів осіб, що фінансували партію, розмірам внеску. 

"На сьогодні НАЗК передало ці дані Нацполіції та Державній фіскальній службі України".

Читайте також: Протест Шарія, або Як маленькі партії вибивають собі місце під сонцем

І третє порушення – це дії очільника партії, самого Анатолія Шарія, якому СБУ в лютому 2021 року оголосило підозру у державній зраді. 

За даними СБУ, Шарій здійснював протиправну діяльність на шкоду національній безпеці України в інформаційній сфері: "Є підстави вважати, що Анатолій Шарій діяв на замовлення іноземних структур", – йдеться в релізі СБУ щодо підозри.

Варто додати, що на сьогодні в Окружному адміністративному суді м. Києва  також розглядається справа за позовом Міністерства юстиції України до Політичної партії "Партія Шарія" (третя особа в цій справі – Служба безпеки України) щодо заборони діяльності партії "Партія Шарія". 

У позові порушуються питання щодо заборони діяльності політичної партії  "Партія Шарія" на підставі листа Служби безпеки України, повідомлень Київської міської прокуратури, відеоматеріалів на Youtube-каналі. Станом на зараз зупинено провадження у справі, так як проводиться психолого-лінгвістична експертиза

Реклама:
Отже, станом на жовтень 2021 року Шарій і його політсила фігурують у наступних кримінальних провадженнях:

  • 16 лютого 2021 Анатолію Шарію повідомили про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України – "Державна зрада" і "Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками".
  • 25 лютого Служба безпеки України оголосила блогера Анатолія Шарія в державний розшук.
  • 8 червня 2021 року СБУ повідомила, що провела обшуки у засновників громадської організації "Партія Шарія", причетних до розповсюдження в столичному регіоні агітації із закликами до зміни меж території або державного кордону України. Відкрито кримінальні провадження за статтями про зазіхання на територіальну цілісність України (ч. 1 ст. 110 КК) і підроблення документів (ч. 3 ст. 358 КК). Слідчі дії тривають.
  • крім того, згідно з відповідями на запит нардепа Гончаренка, ​​Офіс Генпрокурора і НАЗК також мають відкриті провадження щодо партії Шарія за статтями про відмивання доходів, ухилення від сплати податків і махінації у фінансуванні партії. 

Марія Музичка

Колонка – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст колонки не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ній піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора колонки.  

Колонка – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст колонки не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ній піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора колонки.
Реклама:
Уважаемые читатели, просим соблюдать Правила комментирования

Распределенная генерация - вопрос выживания Украины

Кардинальный перелом в психологии и качественные изменения. 5 вопросов перед матчем Словакия — Украина

Новое законодательство и диджитализация услуг: как государство упрощает жизнь ветеранам

Зачем Украине нужен Институт военной полиции

Релокация бизнеса – шанс на выживание и развитие

Откровенное затягивание и новые коррупционные схемы. Как в Украине "сливают" Градостроительный кодекс