Коли судді пропонують мені хабар – це не нормально

11785 переглядів
П'ятниця, 22 вересня 2017, 14:30
Назар Холодницький
керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури

Я брав участь у десятках затримань хабарників "на гарячому". Наразі здійснюю процесуальне керівництво у більше, ніж півсотні таких проваджень.

Однак 8 вересня вперше виступив заявником у провадженні про надання неправомірної вигоди особі, яка займає особливо відповідальне становище, і тепер є свідком у цьому провадженні.

Ця особа – я.

Можливо, вчора не всі дочитали до кінця повідомлення, сформульоване сухою офіційною мовою, або просто відволіклись на фото з килимком, вкритим доларами, чи на акваріум.

Отож, по-простому: судді, яких затримали "на гарячому" НАБУ та САП у квітні цього року в Дніпрі за фактом отримання хабара, раптом захотіли "вирішити питання по-нормальному".

Вони вийшли на контакт і вчора прийшли давати хабар у розмірі триста тисяч доларів керівнику Спеціалізованої антикорупційної прокуратури за закриття цього провадження. Крапка.

Я зі свого боку теж вирішив це питання по-нормальному, у власному розумінні, й так, як це передбачає закон. Одразу після їх "нормальної" пропозиції подав заяву про злочин до уповноваженого органу, який і затримав суддів учора при спробі надати неправомірну вигоду.

Зараз, наскільки мені відомо, Генпрокуратура вирішує питання про обрання затриманим міри запобіжного заходу.

Вчорашня історія додала ще один аргумент до створення нового Антикорупційного суду з незалежним відкритим конкурсом з добору суддів. Тих суддів, які не будуть намагатися "вирішити все по-нормальному", а діятимуть виключно згідно із законом.

І ще одне.

Сподіваюсь, що тепер охочих дати хабар за звільнення від відповідальності суддів, які, за версією слідства, самі взяли хабар, не буде. І це порочне коло корупції нарешті буде розірвано.

Бо це ненормально. Це незаконно. Це проти майбутнього України і нас усіх.

А що з учорашніми затриманими? Як свідок я надав усі необхідні покази слідству і сподіваюсь, що...

...Що далі буде суд.

Назар Холодницький, керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, спеціально для УПpowered by lun.ua
У чому небепека українського "зеленого тарифу"?
Яких змін потребує ринок "зеленої енергетики" в Україні?
Хто і чому дає гроші на благодійність в Україні
За фактом, левова частина грошей, зібраних на благодійність в Україні, залишається в тіні. (рос.)
Ризик Юрія Тимошенка
На жаль, на президентських виборах цього року спостерігається на диво кричуще відродження брудних стратегій політичної брехні. (рос.)
Антиарбітражна судова практика, або Коли новий Верховний Суд береться за старе
Судова реформа за ці п'ять років не має жодних відчутних результатів, окрім нового Верховного Суду. І, на жаль, результат такий, що назвати його перемогою вкрай складно.
Аудиторам на замітку: 5 проблем у концерні “Укроборонпром”
Петро Порошенко увів у дію рішення РНБО, що передбачає аудит державного концерну "Укроборонпрому". На що варто звернути увагу аудитору?
Розумний підхід: як змінилися критерії вибору ноутбуків в Україні
Ціна для українців перестала бути головним критерієм при виборі ноутбука. Як сьогодні ми підходимо до вибору комп'ютерної техніки? (рос.)