Дещо про дані служби "Рейтинг"

2509 переглядів
Понеділок, 04 березня 2019, 17:46
Петро ОлещукПетро Олещук
доцент КНУ ім. Тараса Шевченка

Дещо про дані служби "Рейтинг". Лідером президентського рейтингу продовжує лишатися Володимир Зеленський, якого підтримують 25,1% тих, хто визначився та має намір голосувати.

Другу позицію ділять між собою Петро Порошенко (16,6%) та Юлія Тимошенко (16,2%), розрив між якими незначний та вписується у статистичну похибку.

За Юрія Бойка готові віддати свої голоси 11,3%, Анатолія Гриценка – 7,7%, Олега Ляшка – 5,6%, Андрія Садового – 3%, Євгенія Мураєва – 2,5%, Ігоря Смешка – 2,5%.

Майже по 2% набирають Олександр Шевченко, Руслан Кошулинський та Олександр Вілкул.

Зеленський, таким чином, закріплює за собою лідерство, яке поки що підтверджують всі соціологічні дослідження. Відрив настільки значний, що його важко "перекрити" за рахунок соціологічних похибок.

 
Зеленський зі значним відривом випереджає Порошенка і Тимошенко

Очевидно, ми можемо визначити це в якості ключової тенденції на даний момент. Важко уявити, що може похитнути такий відрив. Хоча, звісно, декларування підтримки когось не означає готовності прийти на вибори та проголосувати. Схоже, нас очікує "війна за явку".

Цікаво, що ці дані корелюються зі зростанням "оптимізму" в суспільстві.

Зокрема, дві третини опитаних вважають, що справи в Україні йдуть у неправильному напрямку, натомість кожен п'ятий вважає, що – у правильному (з початку року останній показник виріс з 14 до 21%). Цікаво, чи не є президентський рейтинг підставою цього "оптимізму"?

 
2/3 опитаних вважають, що справи в Україні йдуть у неправильному напрямку, натомість кожен 5-ий вважає, що – у правильному

З початку року зросла мобілізація виборців. Майже 85% (проти 76% у грудні) опитаних зазначили, що однозначно чи скоріше мають намір взяти участь у виборах президента України.

Відносно вищі темпи росту охочих голосувати зафіксовано на Півдні та Сході країни. Очевидно, ця посилена мобілізація Півдня і Сходу теж відобразилася у результатах. Зокрема, у рейтинговому зростанні Зеленського та Бойка. Власне, за останній місяць зріс рейтинг Володимира Зеленського, Петра Порошенка та Юрія Бойка.

Водночас протягом останнього місяця відчутно зросла частка респондентів, які не визначилися з вибором (з 15 до 25%).

Loading...

Володимир Зеленський має відносно кращі електоральні позиції серед виборців Півдня та Сходу, є лідером електоральних рейтингів у містах України. Петро Порошенко лідирує на Заході країни. Юлія Тимошенко зберігає найкращі позиції в Центрі, де ділить першість з Володимиром Зеленським.

Водночас говорити про якусь яскраву "регіональність" в електоральному плані не доводиться. Серед кандидатів-лідерів ніхто не має аж надто жорсткої регіональної прив'язки.

Щодо перспектив зростання та розвитку ситуації у другому турі, то Володимир Зеленський та Юлія Тимошенко мають найвищий потенціал електорального росту (так званий "другий вибір") – їх готові підтримати по 7% виборців, за умови, якщо їхні фаворити не братимуть участі у виборах. Це означає, що дані кандидати можуть додати у контексті зняття інших претендентів з перегонів.

 
Зеленський та Тимошенко мають найвищий потенціал електорального росту (так званий "другий вибір") серед кандидатів у президенти

До речі, це опитування було проведене до зняття Садового. Водночас у ньому зафіксовано можливе "перетікання" голосів його прихильників. Так от, далеко не всі з них готові підтримати Гриценка. Частина переходить до виборців Порошенка, а частина – Зеленського. Так що механічно сумувати рейтинги тут не можна.

Стосовно віри у перемогу, то 24% опитаних вважають, що наступним президентом буде Петро Порошенко. У перемогу Юлії Тимошенко вірять 19%, Володимира Зеленського – 17%.

За останній місяць значно зросла віра у перемогу Зеленського. Поки що у його перемогу вірять менше, аніж у інших фаворитів, але динаміка тут для нього – позитивна.

Антирейтинг очолює Петро Порошенко: майже половина опитаних заявили, що не проголосують за нього за жодних обставин. І це виразна проблема для чинного президента у контексті виходу у другий тур.

У другому турі Юлія Тимошенко тримає першість у парі з Петром Порошенком (31% проти 24%). Водночас Володимир Зеленський – як у парі з Петром Порошенком (42% проти 24%), так і з Юлією Тимошенко (37% проти 24%).

 
У другому турі Тимошенко тримає першість у парі з Порошенком, а Зеленський – як у парі з Порошенком, так і з Тимошенко

Рейтинг партій очолює партія "Слуга народу", яку підтримують 21,5% тих, хто визначився та має намір голосувати. "Батьківщину" підтримують – 18,7%, БПП "Солідарність" – 14,2%, "Опозиційну платформу" – 10,5%, "Громадянську позицію" – 6,2%, "Самопоміч" – 5,5%. Близько 4% підтримують "Радикальну партію" та "Свободу", близько 3% – партію "Наші", близько 2% – "Опозиційний блок" та "УКРОП".

 
Партійні рейтинги поки що виглядають "ворожінням на нутрощах священних тварин"

Прогнозовано, підтримка особисто Зеленського та Порошенка вища, ніж у їхніх партій. Очевидно, це пов'язано з "віртуальністю" на даний момент партії Зеленського та численними скандалами довкола БПП.

Хоча, звісно, всі партійні рейтинги поки що виглядають "гаданням на нутрощах священних тварин".

Петро Олещук

Оригінальний текст та ілюстрації взято з Facebook-сторінки Петра Олещукаpowered by lun.ua
Маленька війна для Ердогана: навіщо Туреччина загострила конфлікт у Сирії
На тлі падіння популярності правлячої партії президенту Туреччини була потрібна маленька переможна війна. Та чи не зробив Ердоган найбільшу політичну помилку в своєму житті?
Як розпущена ВККС намагається залишити на посадах 75 недоброчесних суддів
17 жовтня біля ВККС зберуться активісти у костюмах нечисті та суддівських мантіях, щоб показати людей, яким кваліфкомісія хоче дозволити судити довічно. 
ЗЕ-законопроекти про землю: зрада чи перемога?
Уряд та керівна партія внесли свої законопроекти про обіг землі. Які пункти вони містять і які норми слід внести для балансу інтересів зацікавлених сторін?
Гра на "посилення": що насправді ховається за президентськими змінами до Конституції
Законопроекти від Зе справляють двояке враження. З одного боку, вони прагнуть задовольнити очікування суспільства, проте з іншого – намагаються посилити президентську владу та послабити роль парламенту.
Червоні лінії переговорів щодо транзиту газу, або Як не потрапити в пастку "Газпрому"
Тривають переговори між Росією та Україною щодо укладання угоди про транзит газу. Якими повинні бути стратегія і тактика Києва?
Президенти змінюються. Струковщина в судах forever?
Гарантовано увійде в історію України тільки той державний діяч, який усвідомить: країні потрібен не слухняний владі суд, не інструмент для вирішення поточних проблем, а суд незалежний, що керується виключно Законом.
Чи можна навести порядок у хаотичному русі бюджетних потоків
Закон про державну допомогу в країні почав працювати, проте без внесення змін до нього ефективного регулювання сектору не буде.